Skip to main content

Levné letenky Guatemala

Gueatemala - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Gueatemali

Zajímavosti o Gueatemale

Guatemala působí na mapě Ameriky téměř nenápadně. Její rozloha a počet obyvatel dosahuje asi dvojnásobku naší země. Varování velvyslanectví, hospodářské potíže a několik matoucí věci, se kterými se můžete setkat při vyhledávání informací o této zemi.

Máte se tedy čeho bát? Absolutně ne! Guatemala je vzrušujícím místem pro méně i více zkušené cestovatele. Navštivte Guatemalu, nejchutnější a nejbarevnější z Centrální Ameriky. Levné letenky do Guatemaly lze rezervovat z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností KLM, Delta Air Lines, Air France a Iberia.

Přímý let do Guatemaly z našich končin neexistuje. Většinou poletíte s dvěma přestupy.

Více Zobrazit méně

TOP města v Gueatemale

Guatemala City

Hlavní město Guatemaly celým jménem Ciudad de Guatemala má téměř 4 miliony obyvatel a je to největší město ve Střední Americe. Překvapit vás může jeho nadmořská výška, která dosahuje 1493 m.n.m. Město je politickým, hospodářským i kulturním centrem Guatemaly.

Nacházejí se zde galerie a muzea, které obsahují sbírky předkolumbovského umění a několik univerzit, z nichž nejznámější je Universidad de San Carlos de Guatemala, mimochodem jedna z nejstarších univerzit na světě. Guatemala City je také místo, kde se snoubí moderní svět s bohatou architekturou - bohužel ale také s chudými slumy, nazývanými Shantytown Favela. Po světoznámém Tikalu je toto město dalším cílem mnoha turistů, kteří se rozhodli procestovat Ameriku.

Levné letenky do Guatemala City lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Doporučujeme sledovat akční nabídky Pelikána ve spolupráci se společnostmi Delta Air Lines, KLM, Air

Užitečné info o Guatemale

Cestovní doklady a víza do Guatemaly

Při cestě do Guatemaly nepotřebujete víza. Musíte mít jen platný cestovní pas, jeho platnost by měla být alespoň 6 měsíců ode dne návratu do České republiky.

Počasí v Guatemale

Pro Guatemalu je typické velmi tropické, horké a vlhké podnebí v nížinách, v horách je zase chladněji. Vydatné deště začínají v květnu až v červnu. Kdy cestovat do Guatemaly? Nejvhodnější doba je od listopadu až do května.

Ceny v Guatemale

Oficiálním platidlem v zemi je Quetzal. Za jeden americký dolar dostanete více než 7 quetzalů. Peníze si můžete zaměnit ihned po příletu, ale doporučujeme tak učinit raději v guatemalských bankách. Získáte výhodnější kurz oproti směnárnám.

Ceny v Guatemale? Za šálek kávy dáte méně než 1 euro. Snídaně vás vyjdou na 2-3 eura. Hlavní jídlo také není drahé, pokud se budete stravovat v lokálních restauracích, vyjde vás na maximálně 5 eur.

Pivo koupíte za 1,5 eura. Na den si připravte asi 400 Quetzales, což by měl být pro lowcostového turistu horní strop výdajů. Guatemala je poměrně finančně dostupná destinace. Pokud se rozhodnete pro dobrodružnější variantu pobytu, za hostelovou postel zaplatíte asi deset eur, vlastní dvoulůžkový pokoj v méně náročném hotelu vás bude stát asi jednou tolik. Dobře najíst se můžete i do pěti až deseti eur, v restauraci lze ušetřit výběrem El menu del di, tj. jídla dne.

Při větším komfortu a vyšší kvalitě se vaše denní výdaje mohou pohybovat kolem tisíc guatemalských quetzalů, což je v přepočtu asi sto eur. Spropitné se i v této kultuře pohybuje v rozmezí deseti procent. Za pronájem auta na den zaplatíte kolem padesáti až sedmdesáti eur, na tříhodinový odvoz autobusem si připravte asi patnáct eur.

Vstup do archeologických oblastí stojí od pěti do deseti eur. Peníze si měňte ve větších městech, v těch menších byste často marně hledali i bankomat. Hledáte levné ubytování v Guatemale? Vyberte si z akční nabídky hotelů a apartmánů na stránce Pelikána.

Aktuální čas v Guatemale

V Guatemale je o šest hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Guatemaly

Do Guatemaly není vyžadováno žádné speciální očkování. Doporučuje se základní očkování, jako je žloutenka, vzteklina a tyfus.

Tipy, co vidět a zažít v Guatemale

10 zajímavostí o Guatemale

1
Se svými 15 miliony obyvatel jde o nejlidnatější zemi Centrální Ameriky
2
Guatemalci vynalezli vůbec první čokoládovou tyčinku
3
Guatemalské jezero Atitlan je nejhlubší jezero ve Střední Americe
4
Guatemala je lídrem v produkci modrých džínů
5
Guatemalci pouštějí draky na počest svých mrtvých
6
V Guatemale se mluví 21 dialekty jazyka
7
Národní park Tikal je první smíšené místo světového dědictví UNESCO
8
Guatemalská kriminalita patří k nejhorším na světě. Pozor je třeba dávat zejména v hlavním městě Guatemala City ve večerních hodinách
9
Káva je nejsilnějším exportním zbožím Guatemaly
10
V Guatemale je více než 30 sopek
Byly informace na této stránce užitečné?