Skip to main content

Levné letenky Estonsko

Estonsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Estonska

Zajímavosti o Estonsku

Hodně muziky za málo peněz. I prestižní Lonely Planet doporučuje Estonsko a Tallinn všem, kteří chtějí zažít jedno z nejkrásnějších starých měst Evropy a dostat hodně zážitků, za méně peněz.

Nejsevernější země Pobaltí sice neohromí svým podnebím, ale i tak se zde můžete těšit na příjemné dobrodružství, velký kus zajímavé historie a zejména na úžasnou přírodu.

Levné letenky do Estonska lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Přímý let do Tallinu zajišťují letecké společnosti Air Baltic a Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

TOP města v Estonsku

Tallinn

Nejkrásnější město Pobaltí. Tak charakterizují Tallinn, hlavní město Estonska. Estonská metropole patří k hojně navštěvovaným místům Evropy, přesto ji Češi stále neobjevili. Je upravená, přívětivá a otevřená návštěvníkům z celého světa. Její bohatá a místy krutá historie láká stále více turistů.

Vanalinn, tedy Staré město, vás vrátí do středověku. Spletité uličky, romantická zákoutí, krásné vyhlídky z hradeb i krásně zdobené chrámy, to vše nabízí perfektně zachovalé centrum Tallinnu. Má stále stejnou atmosféru jako před mnoha staletími. Právě ve středověku zažívalo město svůj největší rozkvět a roky nesmírného bohatství. Tallinn byl významným a bohatým městem, a proto z období středověku pochází i většina historických památek.

Levné letenky do Tallinnu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťují letecké společnosti Air Baltic a LOT. S jedním přestupem lze komfortně létat i s aerolinkami Austrian Airlines, Finnair či Lufthansa. Průměrná délka letu do Tallinnu je 2 hodiny. Hlavní letiště v Tallinn se jmenuje Ulemiste Airport (TLL).

Užitečné info o Estonsku

Cestovní doklady do Estonska

Při cestování do Estonska musí mít občan České republiky platný cestovní pas nebo občanský průkaz ve formě ID karty. Legislativa nestanoví minimální délku platnosti cestovního dokladu; doklady musí být platné při vstupu i výstupu ze země. Pobyt v Estonsku je možný bez registrace po dobu maximálně 90 dní.

Počasí v Estonsku

Klima je ovlivněna Baltským mořem a ledovými větry vanoucími z Ruska. Nepříjemné bývají v zimním období, kdy je doprovází jen několik hodin slunečního záření. Od května do září se teploty pohybují v rozmezí 15-20 ° C. Noci bývají často chladné. V zimě často sněží. Během dalších ročních období jsou srážky pravidelné. Na jaře jsou o něco silnější.

TALLINN Počasí

Ceny v Estonsku

V Estonsku se od roku 2011 platí v eurech. Ve většině restaurací, obchodech a hotelích lze platit kartou. Výhodnější je si vyměnit eura v Česku, kurz je výhodnější.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Estonsku

V Estonsku je o hodinu více, jak u nás v České republice.

Tipy, co vidět v Tallinne

10 zajímavostí o Estonsku

1
Estonsko je olympijská velmoc. Estonsko během historie získalo v přepočtu až 25,5 medailí na 1 milion obyvatel.
2
Estonci vytvořili sport s názvem kiiking. Ten můžeme do češtiny jednoduše přeložit jako houpání. Vznikl v roce 1996 a jde o adrenalinové houpání, kdy se houpačka otáčí o 360 stupňů.
3
Estonsko je první zemí na světě, kde se volby přemístili z volebních místností do pohodlí domova a lidé tak mohou své zástupce v politice volit z gauče. Už od roku 2015!
4
Moderní technologie mají v Estonsku místo v každodenním životě obyvatel země. Estonci dokonce technologie zařadili do osnov již od prvního ročníku
5
Za to v zemi namísto hor najdete přesně 2222 ostrovů a ostrůvků ležících na Baltském moři.
6
Estonsko patří k "nejpřipojenějším" zemím světa. Pomáhá tomu zejména vynikající síť volného WIFI připojení, které najdete v každém rohu země
7
Každý obyvatel hlavního města má od roku 2013 veřejnou hromadnou dopravu zcela zdarma.
8
Z bezpečnostních důvodů musí mít všichni chodci a cyklisté reflexní prvky, díky kterým řidiči vidí i během dlouhých a tmavých zimních dní.
9
Pokud milujete hory, Estonsko se vám líbit nebude. Nejvyšší vrch v zemi Suur munamägi má totiž jen 318 m.n.m.
10
Estonsko během 2. světové války extrémně trpělo. Nacházelo se přímo mezi nacistickým Německem a socialistickým Ruskem. Odrazilo se to zejména na počtu civilních obětí války, které se v Estonsku vyšplhaly na 7,3% obyvatelstva.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)