Skip to main content

Levné letenky Dalaman

Turecko - vstupní podmínky

Před vycestováním do Turecka doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Dalamanu

Zajímavosti o Dalamanu

V Evropě oblíbené, v našich končinách stále nepříliš známé. Turecké město Dalaman najdete na jihozápadním pobřeží státu, v provincii Mugla. Dalaman je známý také jako dopravní uzel pro rekreanty z celého světa, kteří směřují do Turecka.

A právě v Dalamanu lze nalézt jednu z nejkrásnějších pláží Středozemního moře. Je dlouhá přibližně 10 kilometrů a vyznačuje se nádherným bílým pískem a křišťálově modrou vodou. Pláž je, jak to bývá zejména na Jadranu zvykem - lemovaná borovými kopci a svahy.

Dalaman je oblíbený také pro léčivé bahenní koupele, krmení a pozorování ptactva či dokonce pro své památky z období slavné Byzantské říše. A konečně zde můžete zkusit i rafting na řece Dalaman, nebo si jednoduše užívat turecké dobroty v mnoha restauracích a kavárnách v okolí.

Levné letenky do Dalamanu můžete rezervovat zejména z Prahy. Přímý let zajišťuje letecká společnost Ryanair. Letiště Dalaman má ideální polohu mezi dvěma oblíbenými letovisky Marmaris a Fethiye, do kterých se lze dostat přímou autobusovou linkou z letiště.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Turecku

Cestovní doklady do Turecka

Češi mohou vstupovat na území Turecka s cestovním pasem, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců od vstupu na území Turecka. Doklad by měl mít minimálně dvě volné strany na udělení příslušných razítek.

Počasí v Turecku

Turecká riviéra je známou dovolenkovou destinací Čechů. Díky velké pestrosti podnebí si v každém ročním období najdete místo na trávení krásné dovolené. Nabízí teplé moře, slunečné dny, ale i zasněžené kopce. Pro oblast Turecka je typické rozmanité podnebí s výraznými rozdíly mezi jednotlivými oblastmi. Dělí se na několik klimatických zón: podnebí je převážně suché, pobřežní oblasti mají středomořské a vnitrozemí spíše kontinentální klima.

Turecko Počasí

Ceny v Turecku

Národní měnou je turecká lira. V Turecku je obecně levněji než v České republice, ale opět platí, že některé potraviny jsou dražší než u nás. Také záleží na místě nákupu. V letoviscích si připlatíte, ve vnitrozemí je mnohem levněji. Levnější jsou také malé obchůdky určené primárně pro domácí obyvatelstvo. Uvedené ceny jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Turecka

Při cestování do Turecka nejsou povinné žádné očkování. Jelikož ČR nemá s Tureckem dohodu o bezplatné zdravotní péče, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Aktuální čas v Turecku

V Turecku je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Dalamane

10 zajímavostí a faktů o Turecku

1
I díky Turkům (Ottomanům) se dostala do Evropy káva či třešně.
2
V Turecku jsou tyto lázně považovány za společenskou událost, která by se dala přirovnat k menším plesům či recepci.
3
V Istanbulu byla poslední zastávka slavného vlaku Orient Express, který jel z Paříže do Konstantinopole a seděla v něm i slavná spisovatelka detektivek Agatha Christie.
4
Dva ze sedmi starověkých divů světa se nacházely na území dnešního Turecka – Artemidin chrám v Efesu a Mauzoleum v Halikarnassu.
5
V Antalyi se nachází jeden z nejstarších kostelů na světě, kostel sv. Petra
6
Do vyhlášení republiky Turci neměli příjmení, ale pouze křestní jména.
7
Tulipán přinesli do Evropy turečtí obchodníci až v 16. století.
8
Dnes celosvětově známý Santa Claus vznikl na základě legend o velkorysém biskupovi svatém Mikulášovi z Myra (oblast při dnešní Antalyi).
9
Slavné trojské války se odehrávaly v západním Turecku, repliku trojského koně si můžete prohlédnout v Istanbulu muzeu.
10
Istanbul je jediné město na světě, které se rozprostírá na dvou kontinentech.
Byly informace na této stránce užitečné?