Skip to main content

Levné letenky Černá hora

Černá hora - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Černé Hory

Zajímavosti o Černé Hoře

Už to je nějaký rok, co cestovatelé začali ve velkém objevovat tento malý balkánský stát. Právě balkánská tradice mísící se se středomořským životním stylem vytváří jedinečnou atmosféru, kterou musíte zažít. Hory, pláže, byzantská, slovanská či křesťanská kultura - to vše tato malá země nabízí. A připomínáme, že za velmi příznivé ceny.

Pokud poletíte letecky do Černé Hory, pravděpodobně přistanete v Podgorice. Podgorica je hlavním a zároveň největším městem Černé Hory. Název města vznikl jako označení toho, že leží pod vrchem Gorica. Podgorica je vlastně ideální výchozí bod pro turistiku a dovolenou v Černé Hoře, je to kousek od moře a nakonec je to i nádherné a velmi živé balkánské město.

Levné letenky do Podgorice lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Černé Hoře

Cestovní doklady do Černé hory

Na vstup do Černé hory nebudete potřebovat cestovní pas. Postačí vám i platný občanský průkaz. Jeho platnost však musí být alespoň 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Černé Hoře

Černohorské podnebí je typické jaderské - nabízí horká léta na pobřeží avšak ve vnitrozemí zase horské klima. Ideálním obdobím pro návštěvu Černé Hory jsou letní měsíce, kdy se ručička teploměru permanentně dostává na 30° C.

Ceny v Černé Hoře

Oficiálním platidlem v Černé Hoře je Euro.

Pro Čechy je Černá Hora velmi levnou dovolenkovou destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu zhruba o třetinu nižší, než v našich končinách.

Ceny ubytování jsou pro našince často lákavé. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 9 eur na noc. V Sarajevu najdete super luxusní hotely světových jmen, ale také jednoduché a levné apartmány. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projít si okolí Podgorice, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Černé Hoře

V Černé Hoře je tolik hodin, kolik je v České republice. Jsme ve stejném časovém pásmu.

Zdraví a očkování před cestou do Černé Hory

Při cestování do Černé Hory se nevyžaduje žádné povinné očkování.

Tipy, co je třeba vidět v Černé Hoře

10 zajímavostí o Černé Hoře

1
Černá Hora má nejhlubší kaňon v Evropě. Jmenuje se Tara (1330 m)
2
Skadarské jezero je největším jezerem na Balkáně
3
Černá Hora má své město duchů. Jmenuje se Stari Bar a kdysi šlo o velké a významné město, které bylo mohutně opevněné. Po ničivém zemětřesení ho obyvatelé opustili
4
Kotor a jeho starobylé středověké centrum je zapsáno do seznamu UNESCO
5
V Černé Hoře prakticky není možné nalézt rovné území. 70% země tvoří buď strmé údolí a kaňony, nebo strmé vrchy a pohoří
6
Do třetice ještě jedno nej. Nejdeštivější místo v Evropě se jmenuje vesnička Crkvice
7
Černou Horu milují i jachtaři. Nabízí k dispozici až 1500 míst k zakotvení
8
Je zde rovněž i nejdelší pláž v Evropě. Má 12 kilometrů a jmenuje se příznačně: Velika Plaža
9
Nejvyšší vrch Černé Hory se jmenuje Bobotov Kuk a jeho nejvyšší bod se tyčí do výšky 2525 m.n.m
10
Úředním jazykem v Černé Hoře je srbština
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)