Skip to main content

Levné letenky Brusel

Belgie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bruselu

Zajímavosti o Bruselu

Metropole na březích Senne, Brusel, není jen hlavním městem Belgie. Považuje se také za hlavu celé Evropy, protože zde sídlí mnohé významné instituce, jako Evropská unie či NATO.

V kosmopolitním městě čokolády a vaflí se ozývají dnem i nocí mnohé jazyky. Multikulturalismus je proto jedna z hlavních charakteristik města. Národnost však jde stranou, když se mluví o pivu, a v tomto Brusel diktuje trendy celému světu. Do toho přidejte bohatou historii, skvělé restaurace či výborné nákupní možnosti a máte namíchaný koktejl, který dává městu postavení světového unikátu. Brusel je prostě jedinečný.

Levné letenky do Bruselu nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá přímým letem společnost Ryanair. Přímý let z Prahy trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut. Letět můžete z Prahy i se společností Czech Airlines, z Vídně se společností Austrian Airlines. Z našich končin se do Bruselu nejčastěji létá na letiště Brussels South Charleroi a letiště Brussels National.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bruselu

Cestovní doklady do Belgie

Belgie je členem Evropské unie. Na vstup do země a pobyt do 3 měsíců vám tedy stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Počasí v Bruselu

Pro Brusel jsou příznačné mírné zimy (průměrně 3° C v únoru) a mírná léta (průměrně 18° C v červenci).

Ideální čas na návštěvu Bruselu je období od května do září. Teplota se tehdy pohybuje v průměru kolem 13-18 ° C. V červnu však počítejte s deštěm. Průměrně zde tehdy padne až 90 mm deště. Brusel však má až 200 deštivých dní v roce.

Do Bruselu je dobré jezdit s deštníkem - je zde mnoho deštivých dnů.

BRUSELAS Počasí

Ceny v Bruselu

Národní měnou je euro, peníze tedy směníte kdekoli.

Hledáte hotel v Bruselu? Ceny ubytování ve městě mohou být vysoké, odrážejí totiž přítomnost vysokých evropských činitelů a podnikatelů. Město se vyplatí navštívit během víkendů a letních prázdnin, kdy se nepracuje a ceny jsou nižší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava je tvořena autobusy, metrem a tramvajemi, které jezdí z části i v podzemí.

Lístky na jednu, pět nebo deset jízd si můžete koupit na zastávkách. Stejně tak si můžete koupit lístky, které umožňují neomezenou přepravu na 24, 48 nebo 72 hodin. Lístek platný 24 hodin stojí přibližně 7,50 EUR. Lístky si musíte označit předem v malém oranžovém označovači, který najdete v autobusech a tramvajích nebo u vchodu do metra. Více informací získáte přímo na stránce dopravce.

Řidiči taxíků jsou známí agresivní jízdou a přístupem, dejte si proto pozor na taxametr. Řízení v městě vyžaduje mnoho trpělivosti kvůli častým dopravním zácpám a nedostatku parkovacích míst. Pokud se však rozhodnete pro pohodlí vlastního vozu, doporučujeme půjčit auto už při letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Bruselu

V Bruselu je stejný čas jako v ČR.

Tipy, co vidět v Bruselu

10 zajímavostí o Bruselu

1
Název města je odvozen od slova brucsella nebo broekzele. V překladu to znamená dům v močále.
2
V Bruselu byly vymyšleny hranolky.
3
Počet obyvatel Bruselu přesahuje jeden milion.
4
Letiště Brussels International Airport je místem s největším prodejem čokolády na světě.
5
Belgičané mají tendenci k liberálnějšímu myšlení. V roce 2002 zde byla legalizována eutanazie a v roce 2003 manželství stejných pohlaví.
6
Brusel je po celém světě znám svým pivem. Najdete zde více než 800 značek piva.
7
Brusel je domovem přibližně 40 000 zaměstnanců Evropské unie a 4 000 zaměstnanců NATO.
8
V roce 1929 se zde narodila hvězda filmového plátna a módní ikona Audrey Hepburn.
9
Známé Waterloo, kde byl v roce 1815 poražen Napoleon, se nachází jen zhruba 16 km od Bruselu.
Byly informace na této stránce užitečné?