Skip to main content

Levné letenky Belgie

Belgie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Belgie

Zajímavosti o Belgii

Hledáte levné letenky do Belgie? Chcete vidět Brusel, Antverpy nebo Bruggy? Na této stránce najdete vždy čerstvé a levné letenky a ubytování od Pelikan.cz. Máme pro vás tipy na super dovolenou, pronájem auta či cestovního pojištění do Belgie.

Více Zobrazit méně

TOP města v Belgii

Brusel

Metropole na březích Senne, Brusel, není jen hlavním městem Belgie. Považuje se také za hlavu celé Evropy, protože zde sídlí mnohé významné instituce, jako Evropská unie či NATO.

V kosmopolitním městě čokolády a vaflí se ozývají dnem i nocí mnohé jazyky. Multikulturalismus je proto jedna z hlavních charakteristik města. Národnost však jde stranou, když se mluví o pivu, a v tomto Brusel diktuje trendy celému světu. Do toho přidejte bohatou historii, skvělé restaurace či výborné nákupní možnosti a máte namíchaný koktejl, který dává městu postavení světového unikátu. Brusel je prostě jedinečný.

Levné letenky do Bruselu nejčastěji koupíte z Prahy, odkud létá přímým letem společnost Ryanair. Přímý let z Prahy trvá přibližně 1 hodinu a 45 minut. Letět můžete z Prahy i se společností Czech Airlines, z Vídně se společností Austrian Airlines. Z našich končin se do Bruselu nejčastěji létá na letiště Brussels South Charleroi a letiště Brussels National.

Užitečné info o Belgii

Cestovní doklady do Belgie

Belgie je členem Evropské unie. Na vstup do země a pobyt do 3 měsíců vám tedy stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Počasí v Belgii

Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 17 °C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnou teplotou 3 °C. Nejvíce prší v listopadu s průměrnými 90 mm deště. Kdy je tedy výlet do Belgie ta správná volba? Sezóna tulipánů začíná v polovině března a trvá až do začátku května, který odstartuje začátek turistické sezóny. Během léta je totiž v Belgii větší nával turistů. Méně lidí, avšak stále s příjemným počasím, je v Belgii na jaře (březen-květen) a během podzimu (září-říjen).

Belgie Počasí

Ceny v Belgii

Národní měnou je Euro, peníze si tedy před cestou zaměňovat musíte. Hledáte hotel? Belgická města jsou bohužel známá vysokými cenami ubytování. Levných ubytování je ve městě málo. Doporučujeme Vám proto rezervovat si ubytování s co největším časovým předstihem. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud zvažujete zájezd do Bruselu, vyplatí se Vám podívat i aktuální nabídku citybreaků na Pelikánu.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Belgii

V Belgii je stejný čas jako v České republice.

10 faktů a zajímavostí o Belgii

1
Belgičané patří mezi největší milovníky piva na světě. Ročně průměrný Belgičan vypije kolem 150 litrů.
2
Země má nejvyšší hustotu silnic a nejvyšší hustotu železničních tratí na světě.
3
Saxofon vznikl v Belgii. Jako první ho zkonstruoval Adolphe Sax ve městě Dinanti v roce 1840.
4
Belgie má nejnižší platové rozdíly mezi muži a ženami v EU.
5
Belgie má tři oficiální jazyky. Sever (Flandry) hovoří holandsky, jih (Valonsko) hovoří francouzsky a malá část na východě hovoří německy (pouze 0,6% z celkového počtu obyvatel).
6
Belgie produkuje 220 000 tun čokolády ročně, což je 22 kg čokolády ročně na jednoho obyvatele.
7
V Belgii se nachází i nejhlubší bazén na světě (Nemo33) a dosahuje hloubky 35 metrů a vyhledávají ho zejména sportovní potápěči.
8
Největší atrakcí hlavního města je socha malého chlapce čůrajícího do nádržky fontány (Manneken Pis).
9
1,6 milionu lidí z desetimilionové populace Belgie jsou přistěhovalci nebo děti a vnoučata přistěhovalců.
10
Belgie patří mezi nejliberálnější země Evropy. Eutanazii legalizovalo v roce 2002, homosexuální manželství v roce 2003 a držení až 3 g marihuany je v zemi legální.
Byly informace na této stránce užitečné?