Skip to main content

Levné letenky Albánie

Albánie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Albánie

Zajímavosti o Albánii

Albánie není zemí, kterou turisté houfně navštěvují. Ještě stále je zahalena rouškou tajemství a lidé ji často navštěvují s obavami. Tato země však toho skrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Města, kde je cítit dávnou historii a dotek mnoha kultur, nádherné pláže s tyrkysovým zátokami, famózní jídlo, velkolepé hory. A to vše za málo peněz, přesně taková je Albánie.

Hlavním městem a zároveň největším městem Albánie je Tirana. Nachází se jen 25 kilometrů od pobřeží Jaderského moře, zároveň nedaleko horského masivu Dajti. Charakterizuje ji zejména bujarý noční život, rušné ulice plné obchůdků, restaurací a kaváren, ale setkáte se zde i s chudobou, která kontrastuje s drahými ulicemi hlavního města.

Levné letenky do Albánie resp. Tirany lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Tirany zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a trvá hodinu a třicet minut. S jedním přestupem lze komfortně letět i aerolinkami Adria, Aegean či Turkish Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Albánii

Cestovní doklady do Albánie

Při vstupu do Albánie musíte předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz, jehož platnost musí být minimálně 3 měsíce po plánovaném ukončení pobytu. Bezvízový režim platí až na 90 dní, avšak po měsíci se musíte hlásit na hraniční nebo cizinecké policii a informovat o délce svého pobytu.

Počasí v Albánii

Albánie je sice malá země, avšak má hned několik klimatických zón. Pobřežní nížiny mají typicky středomořské klima, zatímco vysočiny kontinentální klima. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen s průměrnou maximální teplotou 30 ° C. Hornaté oblasti bývají během zimy pokryté vrstvou sněhu.

Ceny v Albánii

Pro české turisty je Albánie velmi levnou dovolenovou destinací. Ceny za běžné potraviny jsou tu místy až o polovinu nižší, než v našich končinách. Například za kávu zaplatíte méně než 25 Kč, 2-litrová láhev vody vás vyjde na 12 Kč.

Ceny ubytování v Albánii jsou velmi lákavé i během letní sezóny. Ubytování v hotelu lze rezervovat od 250 Kč na noc. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána.

Pokud si chcete půjčit auto a projít si okolí Tirany, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Albánii

V Albánii je stejný čas, jako v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Albánie

Při vstupu do Albánie není žádné očkování povinné. Ministerstvo zahraničních věcí však doporučuje očkování proti tetanu.

10 zajímavostí o Albánii

1
Název země je v albánštině Shqipëria a lze ho přeložit jako "Děti orlů".
2
V Albánii roste asi 30% ze všech druhů rostlin a žije zde 42% živočišných druhů v rámci Evropy
3
Za 25 Kč dostanete zhruba 130 LEKOV. To je oficiálně měna v Albánii
4
Skadarské jezero v Albánii je největší jezero v jižní Evropě
5
Tři čtvrtiny obyvatel Albánie se nehlásí k žádnému náboženství
6
Albánie má čtvrtou nejvyšší horu Balkánu
7
Albánská královna z Oponice mluvila i česky
8
Rozloha Albánie je zhruba polovina sousedního Slovenska
9
Pro účely obrany země postavili v 70. a 80. letech betonové bunkry po celé zemi - v horách, na ulicích, na plážích. Je jich až 170 tisíc
10
Jezero Ohrid se nachází na hranici s Makedonií a jde o jedno z nejhlubších jezer v Evropě
Byly informace na této stránce užitečné?