Skip to main content

Délka letu na Mauricius

Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob

 

Zajímá vás délka letu na Mauricius?

 

Trvání letu na Mauricius závisí zejména na tom, zda letíte přímo nebo s mezipřistáním. Letenky s přímými lety z nedaleké Vídně, s trváním něco přes 10 hodin, nabízí například letecká společnost Austrian Airlines. U většiny letů na Mauricius však musíte počítat s jedním mezipřistáním. Čeští rekreanti nejčastěji na tento kouzelný ostrov létají ze zmiňované Vídně nebo z Prahy. Průměrná délka letu na Mauricius s jedním přestupem je kolem 13-15 hodin. Akční letenky na Mauricius naleznete v nabídce aerolinií Emirates, Austrian Airlines, Air France, Turkish Airlines či Air Mauritius.

Délka letu s mezipřistáním

U některých letů na Mauricius musíte počítat i s přestupem. Většinou se létá do blízkovýchodního Dubaje, přičemž cesta na přestupní letiště trvá kolem 5 hodin. Lety operované aerolinkami Air France mají většinou zastávku v Paříži nebo v Instabulu, pokud letíte přes Turkish Airlines. Let na Mauricius z Dubaje může trvat dalších cca 6 hodin. Je však třeba počítat i s časem stráveným na přestupním letišti. Mezi příletem a odletem je dobré si nechat rezervu alespoň 2-3 hodiny pro případ, že by váš první let zpožděn. Pokud je mezi lety na Mauricius doba více než 8 hodin, můžete si čekání zkrátit malým výletem do nejbližšího města.

Trvání letu na Mauricius

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka Levné letenky
Délka letu na Mauricius Bez medzipřistání 🛪 10:15, s přestupem 🛪 13:50 8921 km Letenky na Mauricius

 

Trasa letu na Mauricius na mapě

Délka letu na Mauricius

Doklady potřebné při cestě Mauricius

Pokud se chystáte cestovat na dovolenou na Mauricius, budete potřebovat cestovní pas, který je platný minimálně 6 měsíců po návratu do vlasti. Pokud cestujete s dětmi, každé musí mít svůj vlastní cestovní pas. Víza na Mauricius nejsou zapotřebí.

 

Akciové letenky na Mauricius

FAQ - často kladené otázky

Je 3-hodinový let dlouhý?

Krátký let je let trvající od 30 minut do 3 hodin. Střední lety jsou definovány jako lety trvající 3 až 6 hodin. A nakonec, dálkové lety jsou ty, které trvají déle než 6 hodin.

Jakou rychlostí letadla létají?

Většina dopravních letadel obvykle létá rychlostí přibližně 740-930 km/h.

Jak dlouho trvá nejdelší možný let?

Nejdelší komerční let na světě bez mezipřistání je naplánován na 18 hodin a 50 minut ze Singapuru (SIN) do New Yorku (JFK) a provozuje ho společnost Singapore Airlines.

Zahrnuje doba letu i vzlet a přistání?

Doba letu je celková doba, po kterou se letadlo pohybuje od vzletu do přistání. Zahrnuje také dobu, kterou letadlo stráví manévrováním na dráhu a z dráhy.

Počká na mě navazující let, pokud má můj první let zpoždění?

Ne, pokud má váš první let zpoždění a vy zmeškáte navazující let, letadlo na vás nepočká. Pokud však máte oba lety na jedné letence, musí vás letecká společnost přeobjednat na nejbližší volný let do vaší destinace, pokud jsou volná místa.

Leťte na Mauricius s Pelikánem a pojištěním na jistotu

Novinkou v nabídce Pelikána je unikátní pojištění letenek KOALA, díky kterému obdrží každý pasažér 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny.

Bonusem a jistotou pro cestovatele je možnost dokoupení pojištění ISTOTA, které zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí ovšem i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany či poškození zdraví a majetku třetích osob. Pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen se prokázat potvrzením o události, jako onemocnění, úraz nebo ztráta práce a další neočekávané situace, za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. U některých nabídek dovolené můžete využít i službu FLEX, se kterou můžete vybrané pobyty zrušit  bez udání důvodu i 14 dní před plánovaným odletem.