Skip to main content

Levné letenky s Ryanair

542
Dostupnost
Cena
Servis

Akční letenky

Letecká společnost Ryanair byla založena v roce 1985. První lety Ryanairu byly operované malým patnáct sedadlovým letadlem a první linkou společnosti se stalo spojení Eaterford- Gatwick. V roce 1986 začal Ryanair létat jednu z klíčových linek z Dublinu do Londýna. Počet cestujících se rapidně zvyšoval, ale společnost stále nebyla schopna vykázat zisk.

Přeměna Ryanairu na největší leteckou společnost

V roce 1991 se management uchýlil k drastické změně a upravili strukturu společnosti na model úspěšných low-cost dopravců ve světě. Ryanair začal nabízet ty nejvýhodnější lety a ve své flotile začal provozovat pouze jeden typ letadla. Dnes flotilu společnosti tvoří 470 Boeing letadel a ročně přepraví více než 148 milionů cestujících, díky čemuž jsou už nejen evropskou jedničkou, ale i největší leteckou společností na světě v počtu přepravených mezinárodních pasažérů.

Základní statistiky Ryanairu

Další statistiky ohledně letů Ryanairu jsou také působivé. Denně provozuje průměrně až 2500 letů na 1800 linkách a obsluhuje přes 242 letišť ve 40 zemích světa. Nejvíce letů Ryanair nabízí mezi letišti v Evropě, ale dostanete se díky ní i do zemí jako Izrael, Maroko či Jordánsko. Průměrná cena letenky s Ryanairem je kolem 2500 korun, ale často nabízejí i letenky za 250 či méně korun. 

Ryanair rok co rok obsazuje přední příčku v ještě jedné statistice: až 88 procent jejich letů přijde denně na čas, čímž už dlouhá léta patří mezi nejspolehlivější letecké společnosti, co se týče času odletů a příletů

FAQ - často kladené otázky

Potřebujete změnit jméno či příjmení cestujícího?

Když vyplňujete jméno a příjmení cestujícího během rezervace letenek, jste povinen je vyplnit v takovém tvaru, v jakém jsou uvedeny v cestovním dokladu, na který bude cestovat. To platí i pokud má cestující více jmen nebo příjmení. Pokud se spletete nebo mezitím došlo ke změně jména či příjmení cestujícího (např. sňatkem), některé letecké společnosti umožňují úpravu za poplatek. Změnit zcela jméno nebo příjmení cestujícího, případně obojí, na letenkách většina leteckých společností neumožňuje. Ty, které to povolují, vždy požadují za uskutečnění změny extra poplatek. Pokud si nejste jisti, zda je změna jména či příjmení na letech obsažených ve Vašich letenkách možná, rádi to bezplatně prověříme za Vás, stačí kontaktovat naše zákaznické centrum. Pokud se po prověření rozhodnete uskutečnit změnu, můžete tak za poplatek učinit prostřednictvím nás.

Potřebujete změnit palubní třídu letu?

Změna třídy Vámi vybraného letu na Vašich letenkách na vyšší je možná téměř vždy. Takový "upgrade" do business třídy nebo prémiové ekonomické třídy závisí na počtu volných míst v konkrétní třídě, jeho cena zase od podmínek letecké společnosti. Realizaci tohoto požadavku může za poplatek zajistit i naše zákaznické centrum.

Letecká společnost změnila čas / datum, nebo zrušila let

Pokud letecká společnost změní čas odletu, nebo datum odletu některého z letů obsažených v Multicity letenkách nebo některý let kompletně zruší, naše zákaznické centrum Vás bude obratem informovat o dalších alternativách a konkrétních možnostech pokračování Vaší cesty. Pelikán udělá vše pro to, aby co nejvíce snížil nepohodlí cestujících spojený s nepředvídaným narušením cestovních plánů a pomůže takové situace vyřešit. V tomto případě však není povinen cestujícího odškodnit, nebo mu škodu nahradit.

Zrušený / zpožděný let kvůli nepříznivému počasí?

Pokud je váš let přesunut, zrušen nebo zpožděn z důvodu nevyhovujícího počasí, nebo jiné náhlé události a Vy už jste na letišti, případně jste nebyli vpuštěni na palubu letadla, je potřeba kontaktovat přímo leteckou společnost, která konkrétní let operuje. Má totiž aktuální informace o případném nejbližším možném čase resp. termínu odletu a může Vás na něj co nejrychleji přesunout. Pokud je vám nabídnuta alternativa od letecké společnosti a ta Vám narušuje další lety na Multicity letenky, kontaktujte naše zákaznické centrum. Pelikán udělá vše pro to, aby co nejvíce snížil nepohodlí cestujících.

Byly informace na této stránce užitečné?