Skip to main content

Levné letenky Velikonoční ostrov

Akční letenky do Města Easter Island

Zajímavosti o Městě Easter Island

Rapa Nui nebo Velký Rapa. Tak přezdívají Velikonoční ostrov, který geograficky spadá pod krajinu Chile. Jeho rozloha je 163 kilometrů, obývá ho jen něco přes 7 tisíc lidí a najdete ho v Tichém oceánu. Velikonoční ostrov je jedním z nejvíce izolovaných obydlených ostrovů na světě.

Jeho nejbližší obydlený sousední ostrov je ostrov Pitcairn, vzdálen 2 075 km. Vzdálenost od pobřeží Jižní Ameriky asi 3 300 km. Vzdálenost od pevninské části pobřeží Chile je 3 703 km. Velikonoční ostrov je vulkanického původu. Na ostrově jsou malé písečné pláže, které se nacházejí jen na několika místech, například v zátoce Anakena. Ostrov má také tři vyhaslé krátery a v nich sladkovodní jezera. Přítomnost známých soch moai dosud není historicky vysvětlena.

Levné letenky na Velikonoční ostrov seženete jen velmi těžko. Jelikož jde o extrémně izolovaný ostrov, z našich končin se sem dostanete výhradně po třech či čtyřech přestupech. Létají sem zejména španělské aerolinky Iberia, případně British Airways nebo Lufthansa v kooperaci s místními aerolinkami. Na daleký Velikonoční ostrov můžete ideálně cestovat z chilského Santiaga nebo souostroví Tahiti.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Chile

Cestovní doklady a víza do Chile

Při vstupu do země se musíte prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost musí být až 6 měsíců od data plánovaného návratu ze země.

Počasí v Chile

Chile se dělí na několik regionů a k různým regionům přísluší i různé počasí. Hlavní město Santiago a střed země je ideální navštívit během září a listopadu, případně koncem února až dubna. Jižní oblasti jako například známý národní park Parque Nacional del Paine jsou příjemné v zimním období od prosince do března. Poušť Atacama nabízí konstantní teploty během celého roku, tedy horké dny a mrazivé noci.

Ceny v Chile

Oficiálním platidlem v Chile je chilské peso (CLP). Zaměnit peníze můžete ihned po příletu do země, směnárny akceptují euro i americké dolary. V zemi najdete dostatek bankomatů, ale najdete je primárně jen uvnitř bank. Akceptovány jsou všechny typy evropských platebních karet.

Chile je na poměry českých turistů poměrně drahou destinací. Za nejdražší lze považovat zejména stravování a ubytování. Množství nákladů lze ušetřit stravováním se na místních trzích, v domácích autentických restauracích a také finance ušetříte i cestováním dálkovými autobusy. Ubytování v Santiagu lze rezervovat už od 10 eur na osobu na noc.

Avšak často jde o ubytovny nebo apartmány se sdílenými místnostmi či postelemi. Tradiční ubytování v hotelu vyjde klidně 5 i 10-krát více. V pouličních stáncích lze koupit hlavní jídlo v přepočtu od 3 eur, večeře v restauraci vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národních parků v Chile stojí přibližně 2-3 eura. Chcete si půjčit auto v Chile? Udělejte si rezervaci a vyzvedněte si auto přímo po příletu na letiště.

Aktuální čas v Chile

V Chile je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Chile

Před vstupem do země není povinné žádné očkování. Stačí si jen ohlídat povinné očkování, které jsou i v ČR. Pokud cestujete na Velikonoční ostrov, zvažte očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co vidět a zažít na Velikonočním ostrově

10 zajímavostí o Chile

1
Nejstarší mumie na světě nepochází z Egypta ale z Chile
2
V roce 2017 se vyrobilo více než 5,8 milionu metrických tun mědi, což je více než dvojnásobek výroby v Peru
3
Místní obyvatelé historicky nahlásili tolik neidentifikovatelných objektů na obloze, že chilská vláda byla nucena spustit program na pozorování UFO
4
Téměř každý den v Chile dochází k zemětřesení, ale většina z nich je malá - největší se událo v roce 1960
5
Chile je nejdelší zemí na světě. Rozprostírá se na více než polovině Jižní Ameriky
6
Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na této planetě, některé její části ještě nikdy nezažili déšť
7
V Chile je přes 500 aktivních sopek
8
Chile je jednou z mála zemí na světě, kde hasiči nedostávají plat
9
Velikonoční ostrov patřící pod Chile jsou jedním z nejodlehlejších ostrovů na světě, který obývají lidé
10
Chile je druhým největším konzumentem chleba na světě
Byly informace na této stránce užitečné?