Skip to main content

Levné letenky Slovensko

Akční letenky na Slovensko

Zajímavosti o Slovensku

Na chvíli zapomeňme na všechna krásná místa v zahraničí a zůstaňme na sousedním Slovensku. Pokud jste ho totiž pořádně neprocestovali, měli byste to napravit. I Slovensko se pyšní dech beroucími výhledy, krásnými městy, historickými památkami a zejména nádhernou přírodou, kterou dokonce ocenil i Lonely Planet.

Letecká linka mezi Bratislavou a Košicemi sice už nefunguje, ale velmi komfortně se lze dostat z blízkosti hlavního města do metropole Východu leteckou linkou Austrian Airlines. Pokud se vám nechce řešit letenky, stále můžete Slovensko procestovat vlakem, autobusem či autem. Během pár hodin si už můžete naplno užívat ta nejkrásnější místa Slovenska.

Ať už je to korunovační město Bratislava, nejmenší velehory na světě Tatry, malebné Čičmany, lázně v Piešťanech, procházka po košické promenádě, úžasné hrady a zámky po celé zemi, jeskyně a přírodní úkazy - Slovensko je nádherná destinace a navštívit ho je opravdu dobrý nápad.

Více Zobrazit méně

TOP města na Slovensku

Bratislava

Historické centrum Bratislavy se v posledních letech výrazně změnilo. Historické budovy mají opravený kabát, celé centrum září novotou a ulice Starého Města jsou turisty mnohem více zaplněné než předtím. Co všechno nabízí hlavní město Slovenska?

Město, na které vám stačí jeden víkend. Tak Bratislavu popisuje známý cestovatelský magazín Lonely Planet. Zmiňuje zejména bouřlivý noční život, skvělou gastronomii a malé velké město, ve kterém je vše na dosah a hned za rohem. Pěší procházka na Bratislavský hrad je zřejmě to, co je třeba zažít, pokud navštívíte Bratislavu.

V rámci Bratislavy funguje městská hromadná doprava sestávající z autobusů, tramvají a trolejbusů. Lístky si koupíte buď v automatech, trafikách, nebo nejpohodlněji - přes mobilní aplikaci pro iOS a Android. Z okolních měst se lze do hlavního města dostat pohodlně vlakem, či pravidelnými meziměstskými linkami. Zajímavou možností, jak cestovat do Prahy je letecké spojení z Košic. Linka Bratislava - Košice létá pravidelně a provozuje ji letecká společnost ČSA. Let trvá přibližně jednu hodinu.

Z Bratislavy do světa létá i jediná slovenská letecká společnost Air Explore, která své stroje pronajímá jiným leteckým společnostem.

Užitečné info o Slovensku

Počasí na Slovensku

Na Slovensku si díky mírnému podnebí můžete vychutnávat všechny čtyři roční období. Počasí nebývá příliš horké, ani příliš chladné a pravidelně tu prší (v zimě sněží). Průměrná teplota v oblastech s tímto podnebným pásmem je 27 ° C.

Za nejžhavější region Slovenska se považuje Podunajská nížina - průměrné roční teploty se zde pohybují okolo 10 ° C, za nejchladnější vysoké pohoří, např. Lomnický štít s průměrnou teplotou -3,7 ° C.

Nejteplejší měsíc je na Slovensku červenec (průměrná teplota je 20 ° C), nejchladnější je leden (-10 ° C). Nejvíce srážek padne ve vysokých pohořích - Vysoké a Nízké Tatry - většina ve formě sněhu a nejméně srážek spadne v Podunajské nížině.

Ideální čas na poznávání Slovenska je letní sezóna - od poloviny června do poloviny září.

Ceny na Slovensku

Národní měnou je euro. Není na škodu mít hotovost, ale v drtivé většině restaurací a barů je možné platit i platební kartou.

Ceny v Bratislavě či Košicích mohou být výrazně vyšší, než v ostatních městech. Denní obědové menu stojí v průměru 5 až 6 eur, za večeři ve dvojici v centru města zaplatíte minimálně 40 eur.

Levné ubytování na Slovensku? Na stránce hotely.pelikan.cz najdete levné ubytování v apartmánech a hotelích během celého roku a s výhodnými cenami. Za 1 noc pro 1 osobu dáte nejméně 10 eur. Nejlepší wellness na Slovensku? Zkuste naše tipy na Pelipecky.cz!

Půjčení auta na Slovensku? Přes Pelikán si můžete porovnat ceny a rezervovat půjčení auta. Poznejte hlavní město a jeho okolí za nejlepší ceny.

Tipy, co je potřeba vidět a zažít na Slovensku

10 zajímavostí o Slovensku

1
Slovensko je světová automobilová velmoc na 1 obyvatele. Na 1000 obyvatel připadá 100 vyrobených aut.
2
Dóm sv. Alžběty v Košicích je nejvýchodnější gotická katedrála v Evropě
3
Hlavní město Slovenska, Bratislava, leží na hranicích s Rakouskem a Maďarskem
4
Na Slovensku se nachází více než 1 300 minerálních pramenů
5
Na Slovensku se nachází více než 6 000 jeskyní
6
Čičmany jsou první rezervací lidové architektury na světě
7
Levoča má nejvyšší dřevěný oltář na světě
8
Slovensko má také nejvyšší počet zámků a hradů na obyvatele
9
Nejstarší maraton v Evropě se koná každý rok v Košicích
10
Keltové byli první národ, který obýval území Slovenska až do příchodu Římanů
Byly informace na této stránce užitečné?