Skip to main content

Levné letenky Island

Island - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Island

Zajímavosti o Islandu

Island je zázračný ostrov. Ať už se na něj vydáte v kterémkoliv ročním období, stanete se svědky jednoho neskutečného přírodního divadla. Je to přesně to místo, které bude lidi vždy přitahovat, i když zde po většinu času vládne nehostinné počasí. Gejzíry, sopky, ledovce, oheň, laguny, a to vše na jednom místě.


Island je jedna z nejkrásnějších a najfenomenálnejších zemí na světě. Za poslední roky ji navštívili miliony turistů z celého světa. Přijde vám to hodně? Možná ano. Naštěstí Island je ostrov plný dobrodružství a i když se sem vydáte během hlavní sezóny, turisté jsou rozptýleni všude možně po ostrově a ty nejlepší atrakce můžete klidně navštívit i za pomoci půlnočního slunce.

Vykoupejte se v horké laguně Blue Lagoon, pozorujte polární záři, vyběhněte na sopku a udělejte si fotografii pod některým z desítek úžasných vodopádů. Island je země zážitků.

Jak najít levné letenky na Island

Island je snem každého skutečného cestovatele. Největší exotiku Evropy si mimořádně oblíbili i našinci. Ti nejlevnejší letenky na Island nejčastěji koupíte z Budapešti, Prahy, Katovic a Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 4 a půl hodiny.

Přímý let na Island provozují letecké společnosti Wizz Air (Budapešť, Vídeň, Praha, Katowice), Czech Airlines (Praha), a SmartWings Travel Service (Praha).

S přestupem můžete letět i se společnostmi Airbaltic (Praha a Vídeň), SAS Scandinavian Airlines (Vídeň), Air Berlin (Budapešť) nebo dokonce i z Košic (Czech Airlines). Z našich končin se na Island nejčastěji létá na letiště Reykjavik Keflavik International Airport, které je vzdáleno přibližně 50 km od Reykjaviku.

Více Zobrazit méně

TOP města na Islandu

Rejkjavík

Island je ostrovem extrémních kontrastů. Ráno se těšíte z výhledu na sytě zelené pahorky, na nichž se spokojeně pasou ovce, přičemž po pár hodinách jízdy autem se ocitnete v měsíční skalnaté zemi, kde jen těžko zaznamenáte život.

Ostrov bývá často označován i jako země ohně a ledu. Najdete zde ty největší ledovce Evropy. Jejich chlad však vyvažuje žhavá láva sopek, která navždy změnila přírodní scenérii ostrova. Černé pláže, tyrkysové laguny, obrovské zurčící vodopády, bublající gejzíry a polární záře. Nedotčený a místy drsný ostrov vám velmi rychle připomene, že na tomto místě je stále pánem příroda. Island je snem každého skutečného cestovatele.

Největší exotiku Evropy si mimořádně oblíbili i našinci. Levné letenky na Island nejčastěji koupíte z Prahy a Vídně. Průměrná délka přímého letu jsou přibližně 4 a půl hodiny. Přímý let na Island zabezpečují letecké společnosti Wizz Air, Czech Airlines, Niki Luftfahrt a SmartWings Travel Service.

S přestupem můžete letět i se společnostmi Airbaltic (Praha a Vídeň), SAS Scandinavian Airlines (Vídeň), Air Berlin (Budapešť).

Užitečné info o Islandu

Jaké cestovní doklady potřebuji na Island?

Při cestování na Island nepotřebujete vyřizovat víza. Na vstup do země vám stačí cestovní pas nebo občanský průkaz. Pas musí být platný alespoň 3 měsíce po opuštění ostrova. Bez registrace se zde můžete zdržet až 90 dní.

Jaké je počasí na Islandu?

Island se nachází těsně pod polárním kruhem. Z tohoto důvodu zde můžete pozorovat extrémně rozdíly v počtu hodin denního světla během jednotlivých měsíců. V prosinci a lednu ozařuje ostrov denní světlo jen zhruba na 3,5 až 4 hodiny.

Naproti tomu v červnu a červenci bude venku jasno i 21 hodin. Počasí na Islandu je během celého roku velmi nepředvídatelné, měnit se může doslova z hodiny na hodinu. V létě se teplota pohybuje průměrně okolo 10° C, ale výjimečně může místy dosáhnout i příjemných 17° C. Dlouhé letní dny jsou ideální na turistiku. Turistika a přijatelné podmínky na kempování přitáhnou tehdy na ostrov velké množství turistů.

Pokud je účelem vaší dovolené polární záře, vydejte se na Island v období od září do dubna. Na cestu si však vezměte teplé oblečení. Teplota se v zimě zvykne pohybovat kolem 0° C. Vítr však může způsobit mnohem nižší pocitovou teplotu.

REYKJAVÍK POČASÍ

Jaké jsou ceny na Islandu?

Národní měnou je islandská koruna (ISK). Platit kartou se dá často po celém ostrově, avšak mimo Reykjavíku nejsou běžně dostupné bankomaty. Před opuštěním hlavního města si proto vyberte hotovost. Hledáte ubytování na Islandu?

Připravte se na skutečně vysoké ceny. Nejlevnější ubytování začíná pohybovat na úrovni 1 000 Kč osoba / noc. Během léta proto mnozí turisté kempují v přírodě. Pokud se však rozhodnete pro pobyt v teple, ubytování si rezervujte s co největším časovým předstihem. To nejlevnější ubytování je totiž zarezervované í několik měsíců před letní sezónou. Ceny ubytování a jeho polohu si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Pokud hledáte cenově výhodnou kombinaci letenky a ubytování, vyplatí se vám podívat i aktuální nabídku dovolených přes Pelikán. Městská hromadná doprava v Reykjavíku je tvořena autobusy. Lístek jedné jízdy stojí kolem 440 ISK a koupit jej můžete i u řidiče. Připravte si však přesnou částku, protože řidič nedává drobné zpět. Pro přepravu po hlavním městě si můžete koupit i jednodenní (1560 ISK) nebo třídenní lístek (3650 ISK). Po ostrově nejezdí žádné vlaky. Je však propojen autobusovými linkami, které jezdí po celém obvodu ostrova.

Autobusy často spojují jednotlivá místa jen jednou denně, přičemž bývají řízeny různými společnostmi. Během léta si můžete koupit neomezený lístek na jízdy po ostrově. Tento však může stát i několik set korun, v závislosti na zvolené trase. Autobusové nádraží najdete jen v Reykjavíku a Akureyri. V jiných místech autobusy zastaví většinou jen na benzínové pumpě při okraji města. Nejlepší flexibilitu pro pohyb po ostrově poskytuje jednoznačně auto. Pokud si chcete předem porovnat ceny pronájmu aut a vybrat tu nejvýhodnější nabídku, auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Island povinná?

Island nevyžaduje po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Jaký je aktuální čas na Islandu?

Na Islandu je během našeho letního času o dvě hodiny méně než v ČR. Během našeho zimního času je na Islandu o jednu hodinu.

Letecké statistiky o Islandu

  • Přímým letem na Island létají letecké společnosti Wizz Air a další.

  • Přímým letem na Island můžete letět z míst: Vídeň, Budapešť, Gdaňsk, Katovice, Varšava.

  • Počet mezinárodních letišť na Islandu: 1.

  • Nejoblíbenější města na Islandu jsou: Reykjavik, Akureyri, Borgarfjordur Eystri, Bildudalur, Vopnafjordur.

Tipy, co vidět na Islandu

10 zajímavostí o Islandu

1
Hlavní město Islandu Reykjavík je nejsevernější položené hlavní město světa.
2
Téměř 85% energie Islandu pochází z obnovitelných přírodních zdrojů, jakými jsou geotermální a vodní energie
3
Island nemá žádnou trvale udržovanou armádu, letectvo nebo námořnictvo. Jedinou snadno ozbrojenou silou je zde pobřežní hlídka.
4
Islanďané nemají příjmení v tradičním slova smyslu. Drtivá většina příjmení jednoduše označuje příbuzenský vztah jednotlivce k jeho otci nebo matce.
5
Pivo bylo na Islandu nelegální až do roku 1989.
6
Rozloha Islandu je 103 125 km².
7
Island byl první zemí světa, která si demokraticky zvolila za hlavu státu ženu. Svobodná matka Vigdís Finnbogadóttir se stala prezidentkou v roce 1980. V úřadě se udržela čtyři volební období až do roku 1996.
8
Díky neexistenci trvalé armády, nízké kriminalitě a vysoké úrovni sociálně politické stability byl Island vyhodnocen v žebříčku Global Peace Index jako nejmírumilovnější země světa.
9
Slovo gejzír je odvozeno od názvu velkého gejzíru Geysir, který se nachází v jižní islandské údolí Haukadalur.
10
Island má přibližně 330 000 obyvatel. Zajímavostí je, že až 54% islandské populace věří v existenci elfů. Tato skutečnost zasahuje i do jejich běžného života. Při výstavbě domů nebo silnic se berou v úvahu oblasti výskytu elfů, které zůstávají nedotčeny.
Byly informace na této stránce užitečné?