Skip to main content

Levné letenky Falklandské ostrovy

Falklandy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Falklandy

Zajímavosti o Falklandech

Falklandy jsou tzv. britské zámořské teritorium a známe je také pod názvem Malvíny. Najdete je v jihozápadní Atlantiku - souostroví se rozprostírá zhruba 500 kilometrů od pobřeží argentinské Patagonie. Na maličké rozloze zhruba jen 12 tisíc kilometrů čtverečních (zhruba čtvrtina území sousedního Slovenska) se skrývají dva hlavní ostrovy a přibližně osm set menších ostrovů. Na Falklandy přiletíte pravděpodobně s přestupem Jižní Ameriky a vašim vstupním bodem bude nepochybně hlavního město souostroví - Stanley. Nachází se v severovýchodní části East Falkland.

Falklandy jsou tak trochu pohádkovou krajinou, najdete zde malebné zátoky i fotogenické fjordy. Žije zde také obrovská kolonie tučňáků a velké množství ptáků. Ročně tyto ostrovy navštíví jen asi 500 turistů z celého světa!

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Falklandských ostrovech

Užitečné info o Falklandských ostrovech

Falklandy jsou tzv. zámořským územím Velké Británie a tak při cestě sem nebudete potřebovat speciální víza. Stačí se prokázat platným cestovním pasem (platnost alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země).

Počasí na Falklandských ostrovech

Falklandy se vyznačují chladným, nehostinným podnebím a vzhledem k častému dešti existují na ostrovech bažinaté pláně. Do jižní části Jižní Ameriky se doporučuje cestovat vždy mezi říjnem a březnem, tehdy je zde léto. Na Falklandách je však i v létě maximálně 15 ° C.

Ceny na Falklandských ostrovech

Oficiálním platidlem na ostrovech je britská libra. Ceny na Falklandách jsou poměrně stejné, jako ve Velké Británii. Přijďte však určitě s hotovostí. Marně byste zde totiž hledali bankomaty. Místní letiště přijímá lety jedině z Chile a Spojeného království (přes ostrov Ascension).

Ubytování na Falklandských ostrovech lze sehnat od 40 liber za osobu na noc. V hlavním městě Stanley lze dokonce i kempovat za méně peněz - přibližně 25 liber za osobu. Za jídlo ve fast foodu zaplatíte do 10 liber, v restauraci od 15 do 30 liber.

Aktuální čas na Falklandských ostrovech

Na Falklandských ostrovech je o čtyři hodiny méně než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Falklandy

Před vstupem na Falklandy nebudete potřebovat žádné speciální očkování.

Tipy, co vidět a zažít na Falklandských ostrovech

10 zajímavostí o Falklandských ostrovech

1
Poslední sčítání lidu zaznamenalo na ostrovech jen 2 955 lidí
2
Nenajdete zde ani jeden bankomat, pouze jedinou banku
3
Telefonní čísla se skládají jen z 5 číslic
4
Většina obyvatel jsou známý jako "kelpers". Téměř všichni jsou tedy britského původu
5
Na ostrovech je jen 7 hospod
6
Na ostrovech je více než půl milionu ovcí
7
Angličtina je úředním jazykem, mnoho ostrovanů se učí jako druhý jazyk španělštinu
8
Na ostrovech nejsou žádné obchodní řetězce
9
Na Falklandách je jen jedno město, Stanley
10
Země má mobilní telefony od roku 2005
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)