Skip to main content

Levné letenky Slovinsko

Slovinsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Slovinska

Zajímavosti o Slovinsku

Křišťálové jezera, burácející vodopády, monumentální Julské Alpy a šarmantní Lublaň. V Slovinsku se toho dá vidět za pár dní opravdu hodně. Navíc není vůbec daleko, stačí nasednout do auta, a za pár hodin jste tam.

Ať už se vydáte do hlavního města Lublaň, nebo vás láká turistika v Julských Alpách, nebo si chcete odpočinout u jezera Bled, jedno je jasné. Slovinsko je sice malá země, ale nabízí neskutečně pestrý dovolenový mix. Dokonce, pokud toužíte po koupání v moři, tak i to sui během dovolené ve Slovinsku můžete dopřát - zažijte na pár dní Portorož a neprohloupíte.

Do Slovinska klidně můžete cestovat i letecky. Přímá linka mezi Vídní a Ljubljanou je velmi oblíbená. Bez přestupu se do Slovinska dostanete díky aerolinkám Adria Airways a Austrian Airlines. Případně můžete letět s jedním přestupem s aerolinkami KLM nebo Lufthansa. Přímý let trvá přibližně 50-60 minut. Slovinské letiště Lublaň se nachází 24 kilometrů severozápadně od centra hlavního města Lublaň. Svou základnu zde má domácí dopravce Adria Airways.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Slovinsku

Ľubľana

Je to už dva tisíce let, co Caesar Augustus položil jeden z prvních kamenů Lublaně a Římané zde založili tábor Emona, který roku 34 před Kr. dostal městská práva. Lublaň byla po staletí cílem vpádů a plenění. Dnes je hlavním a největším městem Slovinska.

Lublaň je zážitkem na několik dní. Bulváry plné místních i spěchajících turistů. I přesto, že Lublaň nemá takové památky jako jiné evropské metropole, určitě Vám na její návštěvu nepostačí den, ani dva.

Mladický duch města Vás zcela pohltí. Lublaň má bohatou historii, je však spíše mladým městem. Je to zejména kvůli jejímu univerzitnímu charakteru. Sídlí zde totiž tři univerzity, tři umělecké akademie a najdete zde více než 56 tisíc studentů.

Na Hradním kopci stojí dominanta hlavního města Lublaně, Lublaňský hrad (Ljubljanska hrad). Perešnov Trg. je náměstí a srdce hradu. Tyčí se na něm socha "otce" slovinského národa – básníka Franca Perešena. Pokud jste již v Lublani strávili nějaký ten den, vydejte se objevovat krásy jejího okolí. Julské Alpy, Triglavský národní park s horskými jezery Bled a Bohinj Vás určitě dostanou. Na jihozápadě zas najdete jadranské pobřeží a krasovou oblast, ozdobenou vápencovými jeskyněmi. Nedaleko města Ptuj také leží výjimečný vinohradnický region.

Levné letenky do Lublaně lze rezervovat výhodně zejména z Vídně. Bez přestupu se do Slovinska dostanete díky aerolinkám Adria Airways a Austrian Airlines. Případně můžete letět s jedním přestupem s aerolinkami KLM nebo Lufthansa. Přímý let trvá přibližně 45 minut.

Slovinské letiště Lublaň se nachází 24 kilometrů severozápadně od centra hlavního města Lublaň. Svou základnu zde má domácí dopravce Adria Airways.

Užitečné info o Lubľani

Cestovní doklady do Slovinska

Do Slovinska nepotřebujete pas, bude Vám stačit platný občanský průkaz. Platnost občanského průkazu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Počasí v Slovinsku

Ve Slovinsku převládá mírné středoevropské klima se střídavými čtyřmi ročními obdobími. V rámci podnebí se země dá rozdělit na tři oblasti: Jadranské pobřeží a oblast přímořska má typické středozemní klima podobné ostatním regionům Jadranu. Po celý rok se vyznačuje suchým, teplým a slunečným počasím, zima bývá mírná. Letní teploty dosahují v průměru maxima kolem 30 °C. Východní část země mívá teplé léto a chladnou zimu. Severozápadní část země zasahují alpské podmínky se silnými srážkami, mírným létem a velmi chladnou zimou.

Ceny v Lublani

Národní měnou v Slovinsku je euro. Slovinsko je na poměry Čechů drahou zemí. Nakonec o tom svědčí i vyšší průměrná mzda. Dražší je zejména ubytování a jídlo.

Aktuální čas v Lublani

V Lublani je stejný čas jako v České republice

Tipy, co vidět v Lublani

10 zajímavostí o Slovinsku

1
Nejnavštěvovanějším místem v zemi není hlavní město, ale jezero Bled.
2
Zvláštnost Slovinska a jeho nejsilnějším turistickým trumfem jsou termální prameny, v rámci kterých staletími vzniklo 15 verifikovaných lázní, a ještě více termálních wellness center.
3
Kromě jednotného a množného čísla, existuje v Slovinsku i dvojné číslo, nebo jinak nazývaný duál. Když mluvíme o páru, o dvou, slovní zásoba se mírně změní a platí osobitá gramatická pravidla.
4
Slovinsko má se svým dvaačtyřicet kilometrovým pobřežím na jihozápadě země, velmi oblíbeným turistickým místem v létě, malý přístup k Jadranu. Nicméně, již více než 25 let, přístup k mezinárodním vodám a podíl části Piranského zálivu, jsou dva body pořádné hádky se sousedním Chorvatskem
5
Slovinci jsou milovníci turistiky. K vysokým výhledům vede více než 10 tisíc km upravených turistických tras, podél kterých leží až 170 horských chat a kolem 40 hotelů s turistickou nabídkou.
6
Slovinsko je jednou z mála evropských zemí, kde byste mohli v jeden den strávit dopoledne u pobřeží Jaderského moře a odpoledne se přesunout do vysokohorských alpských středisek.
7
V jednu letní sobotu se obyvatelé téměř každé slovinské vesnice nebo města shromažďují slavit. Tento velký den se nazývá veselice. Hrající akordeon, páry tančící polku, půl tuctu piv a prasátko na rožni.
8
Jeskyně Postojna, nacházející se několik desítek kilometrů na jih od Ljublana, je jednou z nejnavštěvovanějších v Evropě.
9
Když papež František navštívil Melanii Trump a jejího drahého Donalda, zeptal se první dámy, rodačky ze Slovinska, zda svého manžela krmí "poticou". Potica je typický slovinský pokrm, jehož základ tvoří pečivo a je plněné ořechy nebo tvarohem.
10
Nejvyšší vrch Slovinska měří 2 864 m. Jeho jméno je Triglav. V jeho okolí je 880 km2 chráněného území v jednom z nejstarších evropských národních parků
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)