Skip to main content

Levné letenky Rakousko

rakousko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Rakouska

Zajímavosti o Rakousku

Nádherná krajina, která je hned za rohem. Takové je Rakousko. Tři čtvrtiny země pokrývají Alpy, které ze země vytvořily mimořádně oblíbenou destinaci. Rakousko tak nabízí famózní zimní dovolenou spojenou s lyžováním v Alpách, horkým wellness a v létě potěší milovníky horské turistiky či cykloturistiky.

Kromě zmíněných aktivit vás celoročně uchvátí místy jako Vídeň, Salzburg či Hallstatt. Ne nadarmo je Vídeň už několik let po sobě nejlepší místo pro život. Nádherná architektura dnes poutá mnoho návštěvníků. Jiní přicházejí za hudební historií Vídně. Toto císařské město bylo magnetem pro hudební skladatele.

Do Rakouska čeští turisté nepotřebují ani letenku. Postačí jim cestovat autem či vlakem. Všechna výborná lyžařská střediska a turistické atrakce jsou vzdáleny jen pár hodin cesty.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Rakousku

Cestovní doklady do Rakouska

Rakousko je členem Evropské Unie, a tak na vstup do země postačí platný občanský průkaz případně cestovní pas.

Počasí v Rakousku

Rakousko je celoroční destinací. Průměrná teplota se v létě pohybuje okolo 20 stupňů Celsia a stoupá až na 35 stupňů Celsia. V zimě mohou teploty klesnout až na -15 stupňů Celsia, v průměru se však pohybují kolem -4 ° stupňů Celsia. Především v horách může silně sněžit. Největší srážky jsou v měsíci květnu a červnu.

Ceny v Rakousku

Národní měnou je euro, peníze tedy před cestou zaměňovat musíte.

Hledáte hotel v Rakousku? Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Rakousko nabízí na výběr různé typy ubytování. Hotely jsou podle nabízených služeb a kvality 1 až 5-hvězdičkové, jednodušší ubytovací zařízení jsou penziony, nebo tzv. gasthof, čili hostince s možností ubytování.

Ceny ubytování jsou v rekreačních střediscích vyšší, zejména během letní a zimní sezóny. Mnohem vyšší ceny jsou pak také ve velkoměstech během veletrhů, výstav a festivalů. V Rakousku se můžete setkat s různými typy obchodů, od nejdražších, které jsou prvotřídně zásobovány, až po velmi levné nákupní řetězce s akciovými cenami.

Češi cestují do Rakouska zejména autem. Řízení v Rakousku je velmi snadné. Pokud se ho tedy rozhodnete prozkoumat autem, doporučujeme rezervovat a půjčit přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Rakousku

V Rakousku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Rakousku

10 zajímavostí o Rakousku

1
Až čtvrtina obyvatel Rakouska žije v hlavním městě Vídeň
2
Rakouská vlajka se používala již v 12. století
3
Rakušané jsou milovníci bálů, zorganizují jejich v průměru až 300 za jeden rok
4
Vídeňská ZOO je nejstarší zoologická zahrada na světě
5
Habsburský poklad ukrývá největší světový smaragd na světě
6
V Alpách je více než 240 vrchů s výškou nad 3000 metrů
7
Hlavní město Rakouska, Vídeň, je nejlepším místem pro život v celosvětovém žebříčku již několik let po sobě
8
Rakousko je mimořádně hornatá krajina, až dvě třetiny území leží více než 500 metrů nad mořem
9
Z Rakouska pochází například šicí stroj, vídeňský valčík, nebo i ovocné bonbóny značky PEZ
10
Na vídeňském hřbitově bylo pohřbeno více než 2,5 milionu lidí, což je více než současný počet obyvatel hlavního města
Byly informace na této stránce užitečné?