Skip to main content

Levné letenky Kostarika

Kostarika - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kostariky

Zajímavosti o Kostariky

Kostarika je malý a dokonalý ráj v Centrální Americe, kde všechny chodníky vedou k vodopádům, sopkám, plážím ukrytým před houfem turistů, i do nekonečných džunglí se stovkami druhů ptáků a další zvěře.

Kostarika je dokonalý zážitek pro milovníky přírody, a pro cestovatele, které už přeplněné ulice New Yorku či Bangkoku nudí. Kostarika je tropické dobrodružství napříč horami, řekami, kávovými plantážemi, okořeněné temperamentem Centrální Ameriky a ochucené výbornými lokálními specialitami. Pokud Kostariku jednou ochutnáte, nebudete chtít přestat.

Jak na levné letenky do Kostariky

Levné letenky do Kostariky lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Kostariky byste hledali marně, ale poměrně komfortně lze cestovat s jedním případně dvěma přestupy se společnostmi jako British Airways, American Airlines, KLM / Air France či Delta.

Více Zobrazit méně

TOP města na Kostariky

San José

Hlavní a největší město Kostariky je sídlem vlády a významným dopravním uzlem celé země. Rozkládá se v nadmořské výšce 1 161 m v srdci rozsáhlého údolí Meseta Central. Podnebí je po celý rok velmi ustálené s průměrnou teplotou kolem 25 ° C a srážkami 1 800 mm ročně.

Hlavní město je mimo jiné plné zajímavých muzeí a nádherných parků, kde budete hledat útočiště v případě, že se budete chtít ochladit. San José se řadí mezi nejmladší města Latinské Ameriky. Založili ho v roce 1737 na příkaz španělské správní rady.

Užitečné info o Kostarice

Jaké cestovní doklady potřebuji do Kostariky?

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 3 měsíce ode dne vstupu do země, dostatečné finanční prostředky na celou dobu pobytu a zpáteční letenka.

Jaké je počasí v Kostarice?

Kostarika je místem, kde najdete teplé sluneční paprsky i během zimního období Teploty jsou vysoké po celý rok a to zejména na pobřeží Tichého oceánu a Karibského moře. Neklesají pod příjemných 23 ºC, ale mohou se vyšplhat až nad 30 ° C. Země je blízko rovníku, klidně můžeme její podnební pásmo označit za tropické. Ale má mnoho mikroklimat, které jsou odlišené v různých nadmořských výškách. Pobřežní oblasti a roviny mají horké teploty během celého roku, města a kopcovité části zase mírné.

V hornatých částech, v nadmořské výšce nad 3000 metrů může teplota v zimním období dosahovat bodu mrazu. Kostarika má dvě období a to období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od prosince do dubna a období dešťů od května do listopadu. V každé oblasti se však tato období projevují jinak. Nejteplejšími měsíci jsou březen, duben, květen a červen s průměrnou maximální teplotou 25 ° C.

Jaké jsou ceny v Kostarice?

Měnou je Kostarický colón. Kostarika je z pohledu ostatních zemí Centrální Ameriky považována za dražší krajinu. Za potraviny, jídlo v restauraci a služby si připlatíte o 20 - 30 % více, než v ostatních sousedních zemích.Za láhev vody zaplatíte asi 50 Kč, jídlo v restauraci vyjde na osobu přibližně 350 Kč.

Ceny ubytování v Kostarice si můžete zkontrolovat také na stránce Pelikána.

Jaký je aktuální čas v Kostarice?

V Kostarice je o 7 hodin méně, než v České republice.

Která očkování jsou před cestou do Kostariky povinná?

Při cestování do Kostariky se nevyžaduje žádné povinné očkování. Pokud se chystáte do deštných pralesů, připravte si kvalitní repelenty a dlouhé oblečení - v těchto místech se může ojediněle vyskytovat malárie a horečka dengue.

Letecké statistiky o Kostariky

  • Počet mezinárodních letišť na Kostariky: 0.

  • Nejoblíbenější města na Kostariky jsou: San Jose, Liberia, San Jose, Barra Colorado, Quepos.

Tipy, co vidět a zažít v Kostarice

10 zajímavostí o Kostarice

1
Kostarika byla objevena v roce 1502 výpravou Kryštofa Kolumba
2
Kostarika je nejbezpečnější země Střední Ameriky
3
Vulkán Poás (2701 m.n.m) se nachází poblíž hlavního
4
Po dobu španělské nadvlády byla Kostarika součástí guatemalského generálního kapitanátu
5
Čtvrtinu země tvoří přírodní rezervace a národní parky
6
Armáda Kostariky byla rozpuštěna ještě v roce 1948
7
Costa Rica ve španělštině znamená "bohaté pobřeží"
8
Země se považuje za mimořádně bezpečnou a mírumulovnou. Možná i proto jeden z prezidentů, Oscar Arias, získal Nobelovu cenu za mír
9
Země investuje peníze zejména do gramotnosti obyvatel, ta dosahuje až 96%
10
Kostaričané sami sebe nazývají Ticos
Byly informace na této stránce užitečné?