Skip to main content

Levné letenky Kemer

Turecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Tureckou Riviéru

Zajímavosti o Turecké Riviéře

Kemer je menší moderní letovisko na pobřeží Středozemního moře, přibližně 40 km jižně od města Antalya. Prostředí resortů je velmi pěkné, parky jsou udržované a služby kvalitní. Kemer je vhodný pro vyznavače náročnější dovolené, kteří nechtějí každou chvíli řešit nějaké drobnosti a rádi se spolehnou na kvalitní, i když dražší služby. Hned za letoviskem Kemer se vypínají obrovské vápencové hory národního parku Olimpos.

V Kemeru je těžké hledat něco jako centrum. No nejstarší a nejhustější domky se koncentrují kolem staré hlavní silnice. Nejvýstavnější je hlavní pěší zóna vedoucí od křižovatky k přístavu, která je na staré hlavní silnici kolmá. Většinu zástavby tvoří rodinné domy, které jsou v blízkosti moře často přeměněné v penziony. Velké hotely jsou blízko pláží a dá se říci, že jich je v Kemeru hodně a vypadají dobře. Nejsou sice přímo na pláži, jsou oddělené parkem s udržovaným chodníkem pro pěší (nesmí se na ní na kole), což vypadá obzvlášť dobře. Zelený dojem ještě umocňují strmé kopce s borovicemi, které se zvedají prakticky hned za posledními domy.

Pláže jsou v Kemeru v podstatě dvě, oddělené jachtovým přístavem a parkovým poloostrovem. Písek na plážích je jemný, pláže dlouhé, udržované a čištěné, místy oblázky. Malá část jižní pláže na jižním konci za ústím potoka je soukromá a nepřístupná. V sezóně je pláž plná slunečníků a lehátek.

Moře je typické turecké. Dá se plavat tak patnáct metrů od břehu, více ne. Bazény jsou běžnou součástí každého většího resortu a asi tak v třiceti procentech u penzionů dále od moře. Přímo v centru Kemeru je blízko jachetního přístavu aquapark. Aquapark patří k těm menším. Tvoří ho jen 3 tobogány a dva bazény.

Dovolená v Turecku přináší pro České turisty několik zásadních výhod, a to poměrně krátký let téměř každý den, kvalitní all-inclusive služby, dobrý poměr ceny a kvality a nakonec i velmi širokou paletu hotelů pro rodiny s dětmi, ale i pro páry či mladé lidi.

Kategorie hotelů neodpovídá té evropské, proto Vám doporučujeme minimálně 4hvězdičkový hotel. I zde je však třeba být opatrný, protože ne všechny čtyř a pětihvězdičkové hotely jsou na stejné úrovni a některé pětihvězdičkové hotely mohou být spíše na úrovni lepšího čtyřhvězdičkového hotelu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kemeru

Cestovní doklady do Turecka

Češi mohou vstupovat na území Turecka s cestovním pasem, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců od vstupu na území Turecka. Doklad by měl mít minimálně dvě volné strany na udělení příslušných razítek.

Počasí v Turecku

Turecká riviéra je známou dovolenkovou destinací Čechů. Díky velké pestrosti podnebí si v každém ročním období najdete místo na trávení krásné dovolené. Nabízí teplé moře, slunečné dny, ale i zasněžené kopce. Pro oblast Turecka je typické rozmanité podnebí s výraznými rozdíly mezi jednotlivými oblastmi. Dělí se na několik klimatických zón: podnebí je převážně suché, pobřežní oblasti mají středomořské a vnitrozemí spíše kontinentální klima.

Turecko Počasí

Ceny v Turecku

Národní měnou je turecká lira. V Turecku je obecně levněji než v České republice, ale opět platí, že některé potraviny jsou dražší než u nás. Také záleží na místě nákupu. V letoviscích si připlatíte, ve vnitrozemí je mnohem levněji. Levnější jsou také malé obchůdky určené primárně pro domácí obyvatelstvo. Uvedené ceny jsou orientační a mohou se v průběhu sezóny měnit.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Turecka

Při cestování do Turecka nejsou povinné žádné očkování. Jelikož ČR nemá s Tureckem dohodu o bezplatné zdravotní péče, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Aktuální čas v Turecku

V Turecku je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Kemeru

10 zajímavostí a faktů o Turecku

1
I díky Turkům (Ottomanům) se dostala do Evropy káva či třešně.
2
V Turecku jsou tyto lázně považovány za společenskou událost, která by se dala přirovnat k menším plesům či recepci.
3
V Istanbulu byla poslední zastávka slavného vlaku Orient Express, který jel z Paříže do Konstantinopole a seděla v něm i slavná spisovatelka detektivek Agatha Christie.
4
Dva ze sedmi starověkých divů světa se nacházely na území dnešního Turecka – Artemidin chrám v Efesu a Mauzoleum v Halikarnassu.
5
V Antalyi se nachází jeden z nejstarších kostelů na světě, kostel sv. Petra
6
Do vyhlášení republiky Turci neměli příjmení, ale pouze křestní jména.
7
Tulipán přinesli do Evropy turečtí obchodníci až v 16. století.
8
Dnes celosvětově známý Santa Claus vznikl na základě legend o velkorysém biskupovi svatém Mikulášovi z Myra (oblast při dnešní Antalyi).
9
Slavné trojské války se odehrávaly v západním Turecku, repliku trojského koně si můžete prohlédnout v Istanbulu muzeu.
10
Istanbul je jediné město na světě, které se rozprostírá na dvou kontinentech.
Byly informace na této stránce užitečné?