Skip to main content

Levné letenky Havana

Kuba - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Havany

Zajímavosti o Havaně

Romantické a velkolepé město a jedna z nejkrásnějších metropolí světa. Tak jsme si zapamatovali největší kubánské město, Havanu. Přiláká Vás především nezaměnitelnou atmosférou, historií dýchající na každém rohu, hudbou, tancem, architekturou a velmi přátelskými lidmi. Dvoumilionové město jednoho z posledních komunistických režimů na světě je i mezi Čechy velmi oblíbenou dovolenkovou destinací. Je zde vše, co od dovolené v Karibiku očekáváte. Nádherné pláže, fascinující historie, doutníky, rum a salsa.

Nemusíte být ani historik na to, abyste chápali, že dějiny Kuby jsou bohaté a svérázné. Ostrov, který byl objeven Kryštofem Kolumbem, dějiště španělsko-americké války, Che Guevara, Kubánská revoluce, socialismus a vláda Fidela Castra. Toho je jen málo pojmů, které definují bohatou historii jedné z nejvýznamnějších zemí, které ovlivnily Studenou válku. Historie Kubě dodává punc jedinečnosti a neopakovatelné atmosféry.

Kuba je domovem mnoha slavných rumů, jejichž kvalitu zná celý svět. Kvůli jejich aroma a chuti se nechal omámit i slavný milovník rumu a spisovatel Ernest Heminqway, který si zvykl rum pít v drinku daiquiri nebo jen čistý. Kvalitní tmavý mok zrající v dubových sudech zanechá v každém člověku, který někdy navštívil toto magické místo, nezaměnitelnou atmosféru každého večera.

Havana je nepochybně jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku. To samozřejmě dobře vědí i cestující z České republiky, pro které je již roky mimořádně oblíbenou destinací. Levné letenky do Havany se objevují zejména z Prahy a Vídně. Přímý let z Vídně zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines. S jedním přestupem lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Air Canada Airways, Aeroflot, British Airways, SWISS či Iberia. Průměrná délka letu do Havany je 13 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kubě

Potřebuji víza na Kubu?

Jak získat víza na Kubu? Není to nic složitého, ale v každém případě to nebude zdarma. Potřebujete získat tzv. turistickou kartu, která vás opravňuje ke vstupu na Kubu po dobu 30 dní. V případě, že cestujete na dovolenou přes Pelikán, turistickou kartu máte s největší pravděpodobností již v ceně zájezdu. V případě, že jste si přes Pelikán koupili letenky na Kubu, turistickou kartu si musíte zajistit samostatně. V tomto článku si ukážeme, jak na to.

Jaké je počasí na Kubě?

Kuba je celoroční destinace. Drží si příjemně vysoké teploty, vysokou vlhkost vzduchu a pravidelné srážky. Znamená to množství slunečních dní a teploty kolem 30 ° C. Kuba má subtropické podnebí a střídají se zde dvě roční období. Sušší období trvá od listopadu do dubna a naopak deštivější období je od května do října. Proto doporučujeme navštívit Kubu zejména v měsících od listopadu do dubna. S větším množstvím srážek si zas užijete více tepla a voda v moři je teplejší. Deště bývají intenzivní, ale pouze ve formě krátké bouřky.

HAVANA Počasí

Jaké jsou ceny na Kubě?

Oficiální měnou na Kubě je CUP – Kubánské konvertibilní peso. Podle srovnání spotřebitelských cen je Kuba levnější země než Česká republika. Obecně jsou tam potraviny levnější o 20 %. U některých potravin je však rozdíl obrovský. Na Kubě je dostupné velmi levné ovoce a některé druhy zeleniny.

Hledáte hotel v Karibiku? V obrovské nabídce se můžete lehce ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme vám, abyste si ho zajednali přímo u letiště. Rezervovat si ho však můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Kubu povinná?

Pokud cestujete na Kubu, musíte mít klasické očkování, jako je např. Tetanus, dále se doporučuje očkování proti žloutence typu A a břišní tyfus.

Jaký je aktuální čas na Kubě?

Na Kubě je o 6 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět na Kubě

10 zajímavostí o Kubě

1
Hemingway byl známý tím, že často navštěvoval Kubu. I svá dvě nejznámější díla – Stařec a moře a Komu zvoní hrana napsal právě zde.
2
Kuba je jednou z nejchudších zemí na světě a průměrný plat je zde ve výši pár desítek eur.
3
Vztahy Kuby s USA byly dlouhé období komplikované. Způsobilo to například i to, že známá Coca Cola se zde nemohla pít 60 let. Legální se stala jen před pár lety.
4
Jen 5 až 6 % obyvatel má přístup k otevřenému a volnému internetu, jak ho známe i my. Zbytek se dostane jen k cenzurované verzi.
5
Pro vládní vozidla je povinností vzít jakéhokoliv stopaře nebo občany, kteří potřebují svézt.
6
Obyvatelé Kuby až do roku 2008 nemohli používat své vlastní mobilní telefony a až do roku 1997 se nemohli dostat do kontaktu s turisty.
7
Oblíbencem Kubánců je John Lennon. V jednom parku má dokonce sochu, která má i svého osobního strážce, protože mu lidé kradli brýle.
8
Pokud plánujete návštěvu Kuby dejte si pozor, co fotíte. Záběry vojenských jednotek, policie nebo personálu letiště jsou přísně zakázány a za porušení hrozí vězení.
9
Cuba Libre – tedy rum, cola a limetka v tomto znění na Kubě neexistuje. Domácí ho nazývají mentirita.
10
V celé historii Kuby sněžilo jen jednou. Bylo to v březnu v roce 1857
Byly informace na této stránce užitečné?