Skip to main content

Levné letenky Caracas

Venezuela - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Caracasu

Zajímavosti o Caracasu

Caracas je hlavním městem Venezuely. Je to pulzující metropole, kde žije více než pět milionů obyvatel a je zde opravdu mnoho zajímavostí k shlédnutí. Na jedné straně je to moderní velkoměsto se všemi vymoženostmi, jakými jsou luxusní restaurace, hotely, luxusní a značkové obchody a zábavní centra.

Na druhé straně co ostře kontrastuje s předměstím Caracasu je obrovská chudoba. Jde o jednu z nejnebezpečnějších metropolí na světě, proto při její návštěvě určitě zvažte služby zkušeného průvodce.

Levné letenky do Caracasu lze rezervovat i z našich končin. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air France, Iberia nebo Austrian Airlines. Přímý let do Caracasu z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Venezuele

Cestovní doklady a víza do Venezuely

K cestě do Venezuely budete potřebovat platný cestovní pas. Víza při turistické cestě do 90 dní nepotřebujete. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země.

Počasí ve Venezuele

Pro Venezuelu je typické velmi horké a zároveň vlhké počasí. Nachází se totiž v tropickém podnebném pásmu. Mírné a o něco příjemnější podnebí zažijete zejména v oblastech s vyšší nadmořskou výškou. Cestovat do země můžete během celého roku, průměrné teploty se pohybují od 20 do 30 ° C.

Ceny ve Venezuele

Oficiálním platidlem ve Venezuele je Bolivar Fuerte. Ten se odvíjí od amerického dolaru. Vzhledem k ekonomické nestabilitě země však rychle zjistíte, že po výměně eur či dolarů za lokální měnu se z vás stanou majitelé obrovského množství bankovek. Jeden americký dolar se prodává za 200 až 1000 venezuelských Bolivar. Záleží, kde směňujete peníze. Při záměně většího množství peněz budete potřebovat tašku na peníze, někteří dokonce používají batoh.

Ceny ve Venezuele jsou extrémně nízké. Ubytování v běžném hotelu stojí 3-5 dolarů na osobu na noc. Pokud se tedy budete ptát sami sebe, zda si službu nebo produkt můžete dovolit a ještě nevíte ani cenu, můžete si ho dovolit. Nelichotivá politická a ekonomická situace v zemi způsobila, že množství Venezuelanů uprchlo ze země do zahraničí a tak v zemi je často problém pořídit i základní spotřební materiál pro domácnosti či hygienické potřeby.

Pro jistotu si nejnutnější věci vezměte s sebou z Evropy. Chcete si pronajmout auto ve Venezuele? Doporučujeme tak učinit prostřednictvím Pelikána. Auto si po příletu do země vyzvednete přímo na letišti.

Aktuální čas ve Venezuele

Ve Venezuele je o pět hodin méně než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Venezuely

Před cestou do Venezuely se vyplatí zvážit možná zdravotní rizika a nechat se včas očkovat. V zemi se vyskytuje žlutá zimnice, horečka dengue, malárie, hepatitida a cholera. Doporučená očkování jsou proti: tetanu, obrně, tyfu, žluté zimnici, hepatitidě A a B a záškrtu. Do země však lze vstoupit i bez výše uvedených očkování. Mezinárodní očkovací průkaz se pro vstup do země nevyžaduje. Úroveň venezuelského zdravotnictví je poměrně dobrá, ale jen ve větších městech.

Tipy, co vidět a zažít ve Venezuele

10 zajímavostí o Venezuele

1
Andělské vodopády ve Venezuele jsou 17-krát vyšší než Niagarské
2
Ženy z Venezuely vyhrály historicky nejvíce soutěží krásy na světě
3
Kolumbie produkuje nejvíce smaragdů na celém světě
4
Venezuela je jednou z nejvíce diverzifikovaných zemí na světě
5
V Caracasu je zvykem cestovat na časné ranní bohoslužby během období Vánoc na kolečkových bruslích
6
U jezera Marcaibo se rok co rok vyskytuje bouře, která trvá 10 hodin
7
Hora Roraima v národním parku Canaima byla inspirací pro vytvoření Jurského Parku
8
Venezuela má největší světové zásoby ropy
9
21 hodin před volbami je ve Venezuele zakázáno konzumovat alkohol
10
Po Hondurasu má Venezuela druhý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti se zbraněmi
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)