Skip to main content

Levné letenky Bolívie

Akční letenky

Bolívie

Bolívie je nejvyše položená a nejizolovanější země Jižní Ameriky. Města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným městům na světě. Země byla kdysi domovem Tiwanaku, co byla první významná andská kultura do roku 1000 p.n.l. Později toto území kontrolovali Ajmarové a Inkové a nakonec ho kolonizovali Španělé. Kdysi zde byly největší naleziště stříbra na světě, dnes je však již všechno jinak a země patří mezi nejchudší v Jižní Americe.

Bolívie je skutečný ráj pro dobrodruhy a fotografy. Nabízí zasněžené vrcholky And, neobydlené savany i nepřístupné deštné pralesy Amazonie. I přes velkou chudobu patří krajina mezi nejbezpečnější v Jižní Americe. Levné letenky do Bolívie lze rezervovat i z našich končin.

Přímý let do Bolívie sice z našich končin neexistuje, do hlavního města La Paz budete cestovat pravděpodobně se dvěma přestupy. Pokud hledáte letenku do Bolívie, doporučujeme na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností KLM, Air France, Lufthansa v kombinaci s aerolinkami Aviance.

Více Zobrazit méně

Bolívie

La Paz

Nejvýše položené hlavní město na světě se nachází v Bolívii a jmenuje se La Paz. La Paz leží v kaňonu vyhloubeném řekou Choqueyapu a obklopují ho vysoké hory. To je jeden z důvodů, proč jsem letadla nelétají - do města se musíte vydat ze zmíněného městečka El Alto, které leží asi 15 kilometrů od La Paz. Je však třeba říci, že La Paz není oficiálně hlavní město země. Ve městě La Paz sídlí vláda, parlament a prezident, ale legislativní orgány se nacházejí ve městě Sucre, které je oficiálně chápáno jako hlavní město. V La Paz vás čekají neuvěřitelně strmé kopce i nedaleké vysoké hory.

Do výše položených čtvrtí míří prudké lanovky, o které se postaral Evo Morales. První domorodý prezident Bolívie byl zvolen již potřetí a ve funkci je od roku 2006. Co je ale na La Pazu jedinečné, je počet pouličních prodejců. Bude vám připadat, že město je jedno velké tržiště.

Levné letenky do La Paz resp. do El Alto lze rezervovat i z našich končin. Na přímý let však zapomeňte. Budete přestupovat minimálně dvakrát. Létají sem například Lufthansa, British Airways, KLM, Air France.

Užitečné info o Bolívii

Tipy, co vidět a zažít v Bolívii

10 zajímavostí o Bolívii

1
Bolívie patří mezi země s nejnižším hrubým domácím produktem v celé Latinské Americe
2
V restauracích běžně podávají čaj z lístků koky, na zmírnění problémů z výškových chorob
3
Bolivijské San Pedro slouží jako vězení. Vězni zde žijí v komunitě i se svými rodinami a jde v podstatě o město ve městě
4
Cholito jsou místní dámy oblečené ve svých tradičních dlouhých sukních zápasící v ringu
5
V Salar de Uyuni se nachází 50 - 70% všech dosud objevených lithiových rezerv na světě
6
V Bolívii se nachází nejnebezpečnější cesta na světě. Jmenuje se Yungas, nemá žádné svodidla ani ochranu, její průměr je místy jen 3 metry a roklina má někde i 900 metrů. Ročně si vyžádá v průměru 300 obětí
7
Sice nemá moře, ale ve výšce 3600 m.n.m. má obrovskou slanou poušť Salar de Uyuni
8
Hlavní město Bolívie La Paz se nachází v nadmořské výšce 3 640 metrů
9
Bolívie je jednou ze dvou zemí Jižní Ameriky, které nemají přístup k moři. Druhou je Paraguay
10
V bolivijském Parque Cretácico objevili kdysi stopy dinosaurů
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)