Skip to main content

Levné letenky Bolívie

Bolívie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bolívie

Zajímavosti o Bolívii

Bolívie je nejvyše položená a nejizolovanější země Jižní Ameriky. Města Sucre a La Paz patří k nejvýše položeným městům na světě. Země byla kdysi domovem Tiwanaku, co byla první významná andská kultura do roku 1000 p.n.l. Později toto území kontrolovali Ajmarové a Inkové a nakonec ho kolonizovali Španělé. Kdysi zde byly největší naleziště stříbra na světě, dnes je však již všechno jinak a země patří mezi nejchudší v Jižní Americe.

Bolívie je skutečný ráj pro dobrodruhy a fotografy. Nabízí zasněžené vrcholky And, neobydlené savany i nepřístupné deštné pralesy Amazonie. I přes velkou chudobu patří krajina mezi nejbezpečnější v Jižní Americe. Levné letenky do Bolívie lze rezervovat i z našich končin.

Přímý let do Bolívie sice z našich končin neexistuje, do hlavního města La Paz budete cestovat pravděpodobně se dvěma přestupy. Pokud hledáte letenku do Bolívie, doporučujeme na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností KLM, Air France, Lufthansa v kombinaci s aerolinkami Aviance.

Více Zobrazit méně

TOP města v Bolívii

La Paz

Nejvýše položené hlavní město na světě se nachází v Bolívii a jmenuje se La Paz. La Paz leží v kaňonu vyhloubeném řekou Choqueyapu a obklopují ho vysoké hory. To je jeden z důvodů, proč jsem letadla nelétají - do města se musíte vydat ze zmíněného městečka El Alto, které leží asi 15 kilometrů od La Paz. Je však třeba říci, že La Paz není oficiálně hlavní město země. Ve městě La Paz sídlí vláda, parlament a prezident, ale legislativní orgány se nacházejí ve městě Sucre, které je oficiálně chápáno jako hlavní město. V La Paz vás čekají neuvěřitelně strmé kopce i nedaleké vysoké hory.

Do výše položených čtvrtí míří prudké lanovky, o které se postaral Evo Morales. První domorodý prezident Bolívie byl zvolen již potřetí a ve funkci je od roku 2006. Co je ale na La Pazu jedinečné, je počet pouličních prodejců. Bude vám připadat, že město je jedno velké tržiště.

Levné letenky do La Paz resp. do El Alto lze rezervovat i z našich končin. Na přímý let však zapomeňte. Budete přestupovat minimálně dvakrát. Létají sem například Lufthansa, British Airways, KLM, Air France.

Užitečné info o Bolívii

Cestovní doklady a víza do Bolívie

Při vstupu do země budete potřebovat platný cestovní pas, jeho platnost by měla být minimálně 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. Do Bolívie nebudete potřebovat víza, pokud vaše turistická cesta skončí do 90 dní. V opačném případě je třeba ještě před cestou do Bolívie vyřídit dlouhodobé vízum na velvyslanectví.

Počasí v Bolívii

Bolívie nabízí velmi pestrou klimatickou zónu. Horka, vysokou vlhkost, ale i arktickou zimu. Období dešťů začíná v listopadu a končí v dubnu, tehdy jsou také některá místa méně dostupná, hrozí množství bláta, hmyz a tropické bouře. Kdy tedy navštívit Bolívii? Nejlepší doba k návštěvě Bolívie je květen až říjen, považuje se to za období sucha.

Ceny v Bolívii

Oficiálním platidlem v Bolívii je boliviano, domácí však často používají spíše výraz peso. Peníze (zejména eura a dolary) lze zaměnit ihned po příletu na letiště. Ve větších městech existuje množství bankomatů a všechny akceptují i ​​evropské karty. Platby kartou jsou možné velmi ojediněle, doporučuje se mít zejména hotovost.

Ceny v Bolívii jsou přibližně o dvacet procent nižší než u nás. Levné jsou zejména potraviny, městská hromadná doprava a stravování se v lokálních restauracích. Levné ubytování v Bolívii lze rezervovat přímo přes Pelikán. Cena na osobu na noc se snídaní již od 10 eur. Chcete si půjčit auto v Bolívii? Doporučujeme tak učinit předem a auto si vyzvednout po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Bolívii

V Bolívii je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Bolívie

Podobně jako při cestách do jiných jihoamerických zemí, i do Bolívie je potřeba očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a žluté zimnici.

Tipy, co vidět a zažít v Bolívii

10 zajímavostí o Bolívii

1
Bolívie patří mezi země s nejnižším hrubým domácím produktem v celé Latinské Americe
2
V restauracích běžně podávají čaj z lístků koky, na zmírnění problémů z výškových chorob
3
Bolivijské San Pedro slouží jako vězení. Vězni zde žijí v komunitě i se svými rodinami a jde v podstatě o město ve městě
4
Cholito jsou místní dámy oblečené ve svých tradičních dlouhých sukních zápasící v ringu
5
V Salar de Uyuni se nachází 50 - 70% všech dosud objevených lithiových rezerv na světě
6
V Bolívii se nachází nejnebezpečnější cesta na světě. Jmenuje se Yungas, nemá žádné svodidla ani ochranu, její průměr je místy jen 3 metry a roklina má někde i 900 metrů. Ročně si vyžádá v průměru 300 obětí
7
Sice nemá moře, ale ve výšce 3600 m.n.m. má obrovskou slanou poušť Salar de Uyuni
8
Hlavní město Bolívie La Paz se nachází v nadmořské výšce 3 640 metrů
9
Bolívie je jednou ze dvou zemí Jižní Ameriky, které nemají přístup k moři. Druhou je Paraguay
10
V bolivijském Parque Cretácico objevili kdysi stopy dinosaurů
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)