Skip to main content

Dovolená na Maledivách - do ráje s Pelikánem

Kam
Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob
Nejlepší pobyty na Maledivách


Akční letenky na Maledivy

FAQ - často kladené otázky

Potřebuji víza na Maledivy?

U pobytů do 30 dní se nevyžaduje vízová povinnost. Víza jsou udělena bezplatně po příjezdu, a to všem pasažérům s platným pasem, zpáteční letenkou a rezervací v turistickém resortu.

Jaké jsou aktuální podmínky vstupu na Maledivy?

Maledivy zrušily v souvislosti s pandemií koronaviru všechny vstupní podmínky. Již není nutné očkování ani negativní test. Nadále zůstává povinné vyplnění dotazníku Traveller Declaration Form, a to do 96 hodin před příjezdem do země.

Kdy je ideální letět na Maledivy na dovolenou?

Maledivy jsou celoroční destinací, hlavní sezóna však trvá od listopadu do dubna. Střídají se zde dvě monzunová období - léto je považováno za období dešťů, statisticky však na Maledivách během léta napřší méně než například v Karibiku během období sucha. Léto se tradičně pojí s nižšími cenovkami letenek i ubytování. Teplota je celoročně stabilní a drží se na úrovni 30 ° Celsia.

Jak dlouho trvá let na Maledivy?

Čistý letový čas je od devíti do jedenácti hodin – záleží na zvolených aerolinkách, a tedy místě přestupu. K dispozici jsou například pohodlné lety z Prahy se špičkovým dopravcem Qatar Airways či výhodná spojení z Vídně s aerolinkami Saudia Airlines či Etihad Airways.

Kde se nachází Maledivy?

Maledivy jsou ostrovní republikou v Indickém oceánu, kterou tvoří 26 atolů a přibližně 1190 ostrovů. Nachází se jižně od Indie, jsou vzdáleny přibližně 600 kilometrů.

Jaký je aktuální čas na Maledivách?

Na Maledivách je během zimního období o čtyři hodiny více, v létě o tři. Existuje zde tzv. neoficiální časové pásmo - uplatňují jej resorty vzdálenější od hlavního města Malé. Tyto resorty přidávají k času jednu až dvě hodiny navíc. Návštěvníci budou na případnou změnu času předem upozorněni.

Jsou Maledivy vhodnou destinací pro rodiny s dětmi?

Maledivy jsou výbornou destinací pro rodiny s dětmi. Resorty mají pro nejmenší rekreanty připraveno množství aktivit, samozřejmostí jsou samostatná dětská hřiště, bazény či minikluby. Doporučením je volit resorty v blízkosti hlavního města Malé, které se pyšní krátkým transferem. Jsou známé rovněž snadným přístupem do moře a teplou vodou.

Co znamená, když je hotel na Maledivách označen jako adults only?

Adults only jsou hotely a resorty, které jsou určeny pouze dospělým osobám, resp. osoby od určitého věku (zpravidla od 18 let, může být i od 14 či 16). Tyto hotely a resorty na Maledivách na dovolené neakceptují rodiny s malými dětmi a jsou vhodné zejména pro páry a lidi, kteří během dovolené vyhledávají klidnou atmosféru hotelu.

Jak je zajištěn transfer do hotelu?

Na Pelikánovi je letištní transfer automaticky zahrnut v ceně pobytu na Maledivách. Resorty jsou dostupné hydroplány, letadly a rychloloděmi přímo z hlavního letiště Malé. Transfer hydroplánem je považován za dodatečný zážitek, ale je k dispozici pouze denně mezi 6:00 a 18:00 a pouze pro vybrané resorty. Tento způsob transferu může být za příplatek.

Mohu během dovolené na Maledivách pít alkohol?

Pití alkoholických nápojů je na Maledivách povoleno jen v ostrovních resortech. Maledivy jsou muslimskou zemí, ve které je podle islámského práva šaría konzumace alkoholu zakázána. Výjimku mají resorty s potřebnou licencí. Dovážení alkoholu do země je zakázáno, po příletu bude turistům zabaven.

Jakou měnou se platí na Maledivách?

Oficiální měnou je maledivská rupie, platit je však možné americkými dolary, librami i eurem. Hotovost je nutná primárně na lokálních ostrovech.

Mohu absolvovat svatbu na Maledivách?

Svatby na Maledivách nejsou legální, ale čistě symbolické. Doporučením je uzavřít sňatek doma a následně na ostrovech absolvovat symbolický obřad. Možností je také multicity – svatba na Srí Lance a následný přelet na svatební cestu na Maledivy.

Jsou uvedené ceny za dovolenou na Maledivách konečné?

Ceny všech pobytů na Maledivách na Pelikan.cz jsou konečné včetně povinných poplatků. Ceny nezahrnují volitelné služby (např. cestovní pojištění či službu FLEX) ani poplatky, pokud se platí pouze na místě (např. místní poplatky na recepci hotelu), ani poplatky za vstupní víza, která se platí na letišti po příletu nebo se vyřizují individuálně elektronicky a tak dále.

Co když mám během dovolené na Maledivách zájem o jiný typ stravy, jiný počet osob nebo jiný termín, než je uvedeno?

Termín pobytu a možnosti stravování na Maledivách si můžete snadno zvolit online při objednávce hotelu. Ve většině případů nabízíme resorty s plnou penzí nebo stravováním all inclusive. V případě, že vám termín a/nebo způsob stravování nevyhovuje, stačí nás kontaktovat telefonicky/mailem a my vám rádi připravíme nabídku přesně podle vašich požadavků a preferencí.

E-mail: pobyty@pelikan.cz

Telefon: 225 348 510

Proč jet na dovolenou na Maledivy?

Bezkonkurenční luxus, nádherné pláže s bílým pískem a úžasný podmořský svět jako stvořený pro potápění či šnorchlování. Exotické Maledivy jsou jasnou volbou pro dovolenou, kterou si chcete pamatovat po celý život. Rajské ostrovy jsou celoroční destinací, ve které se teplota konstantně drží na 30 ° Celsia a teplota vody neklesá pod 27 ° Celsia. Maledivy jsou místem dokonalého relaxu a soukromí, a to díky konceptu jeden-ostrov-jeden-resort.

Akční letenky na Maledivy naleznete v nabídce Pelikána. Z našich končin se na Maledivy dostanete super komfortně se špičkovými leteckými společnostmi z Prahy či Vídně. Hledáte all inclusive dovolenou na Maledivách nebo vám stačí letenky a kvalitní resort? V naší nabídce najdete několik variant a stovky zájezdů.

maldivy dovolena
 

Co vidět a zažít během dovolené na Maledivách?

Potápění a Maledivy jsou jako nerozlučná dvojice. Je to bezpochyby nejpopulárnější aktivita během většiny dovolených na ostrovech. Kromě pokročilých potápěčů je určen i začátečníkům. Lákavými cíly potápěčů na Maledivách jsou zejména staré vraky lodí, množství barevných korálů a podmořských živočichů. Vyzkoušet si můžete také noční ponor, který je skutečným dobrodružstvím a nezapomenutelným zážitkem. Ceny za potápění začínají přibližně na 60 eurech. Ideálním místem pro milovníky potápění je například ostrov Kandooma na jihu Jižního Malé Atolu.

Pro ty nejkrásnější pláže Malediv se vyplatí vybrat na ostrov Meeru - nachází se zde jeden z největších dovolenkových resortů na Maledivách a rovněž bílá pláž o délce 1,5 kilometru. Za plážemi je třeba se vydat i na ostrov Bushi, který okouzlí také svými korálovými útesy, jež jsou zde jedny z nejkrásnějších na celých Maledivách.

Každá dovolená na Maledivách však začíná v jeho hlavním městě – Malé. Zde se během dovolené vyplatí navštívit rybí trhy, mešitu Hukuru Minskiy, palác Mulle-Aage, Velkou mešitu a Sultánův park.

Dovolená na Maledivách s Pelikánem na jistotu

Vydej se do dovolenkového ráje s Pelikánem, jedním z největších českých vyhledávačů letenek a dovolených. V nabídce Pelikána najdeš široký výběr letenek na Maledivy, a to v ekonomické i byznys třídě. Z dovolenkových nabídek si vyberou všechny typy cestovatelů – rodiny s dětmi či páry na romantické dovolené.

Pelikán přináší unikátní doplňkové služby k vaší letence. S jedinečnou službou Změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit jakékoli prvky v rezervaci, jako datumy letů, samotnou destinaci či jména cestujících. Poslouží vám na to kredit ve výši 80 % vaší původní objednávky. Podmínkou je, že nám žádost o změnu oznámíte minimálně 72 hodin před odletem prvního letu v rezervaci, a to bez udání jakéhokoli důvodu. Novinkou mezi našimi službami je také Pojištění zpoždění letu od Koala, díky kterému dostanete kompenzaci ve výši 5000 Kč za každý let, který má zpoždění dvě a více hodin. Nemusíte o nic žádat ani nic dokladovat. Koala vás bude v případě takové události kontaktovat.