Skip to main content

Délka letu na Maledivy

Nejdříve od
Nejpozději do
Počet osob

 

Zajímá vás délka letu na Maledivy?


Doba letu na Maledivy závisí také na tom, zda letíte s mezipřistáním nebo přímým letem. Sehnat přímé lety můžete například u leteckého přepravce Austrian Airlines. S jedním mezipřistáním je třeba počítat u většiny letů na Maledivy. Češi nejčastěji na Maledivy létají z Prahy nebo Vídně. Průměrná délka letu na Maledivy s jedním přestupem je kolem 13 hodin. Akční letenky na Maledivy naleznete v nabídce leteckých společností Wizz Air, Lufthansa, Emirates, Austrian Airlines, Turkish Airlines, Saudia Airlines, či Etihad.

Délka letu s mezipřistáním

Při letu na Maledivy musíte většinou počítat s přestupem. Pravděpodobně nejprve poletíte do některého z velkoměst na Blízkém východě, jako například Dubaj či Istanbul. Na přestupní letiště trvá let kolem 5 a půl hodiny a následně let na Maledivy potrvá dalších 5 hodin. Je však třeba počítat i s časem stráveným na přestupním letišti. Mezi příletem a odletem je dobré si nechat rezervu alespoň 2-3 hodiny pro případ, že byl váš první let zpožděn. Může nastat i situace, kdy mezipřistání bude trvat i 4-5 hodin, což výrazně prodlouží celkovou délku cestování. Pokud je mezi lety na Maledivy doba více než 8 hodin, čekání si umíte zkrátit například malým výletem do nejbližšího města.

Doba letu na Maledivy

Destinace příletu Délka letu Vzdálenost z Česka Levné letenky
Délka letu na Maledivy Bez medzipřistání 🛪 09:05, s přestupem 🛪 12:20 7430 km Letenky na Maledivy

 

Trasa letu na Maledivy na mapě

Dĺžka letu na Maledivy

Doklady potřebné při cestě na Maledivy

Chcete-li cestovat na dovolenou na Maledivy, budete potřebovat cestovní pas, který je platný minimálně 6 měsíců po návratu do vlasti. Víza nejsou nutné, pokud cestujete na Maledivy na méně než 30 dní. Na letišti v Male je třeba uhradit speciální odletovou daň ve výši 25 USD. Některé letecké společnosti poplatek již zahrnují do ceny letenky.

 

Akční letenky na Maledivy

FAQ - často kladené otázky

Je 3-hodinový let dlouhý?

Krátký let je let trvající od 30 minut do 3 hodin. Střední lety jsou definovány jako lety trvající 3 až 6 hodin. A nakonec, dálkové lety jsou ty, které trvají déle než 6 hodin.

Jakou rychlostí letadla létají?

Většina dopravních letadel obvykle létá rychlostí přibližně 740-930 km/h.

Jak dlouho trvá nejdelší možný let?

Nejdelší komerční let na světě bez mezipřistání je naplánován na 18 hodin a 50 minut ze Singapuru (SIN) do New Yorku (JFK) a provozuje ho společnost Singapore Airlines.

Zahrnuje doba letu i vzlet a přistání?

Doba letu je celková doba, po kterou se letadlo pohybuje od vzletu do přistání. Zahrnuje také dobu, kterou letadlo stráví manévrováním na dráhu a z dráhy.

Počká na mě navazující let, pokud má můj první let zpoždění?

Ne, pokud má váš první let zpoždění a vy zmeškáte navazující let, letadlo na vás nepočká. Pokud však máte oba lety na jedné letence, musí vás letecká společnost přeobjednat na nejbližší volný let do vaší destinace, pokud jsou volná místa.

Leťte s Pelikánem a pojištěním na jistotu

Novinkou v nabídce Pelikána je unikátní pojištění letenek KOALA, díky kterému obdrží každý pasažér 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny.

Bonusem a jistotou pro cestovatele je možnost dokoupení pojištění ISTOTA, které zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí ovšem i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany či poškození zdraví a majetku třetích osob. Pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen se prokázat potvrzením o události, jako onemocnění, úraz nebo ztráta práce a další neočekávané situace, za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.