Skip to main content

Levné letenky Vanuatu

Vanuatu - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Vanuatu

Zajímavosti o Vanuatu

Nekonečné úsměvy místních, opuštěné pláže, průzračná voda a nedotčená příroda. Vyjděte na některou ze sopek, potápějte se k vrakům z 2. světové války, nebo ochutnejte tradiční nápoj "kava". Vanuatu je jeden z posledních skutečných exotických rájů na Zemi.

Vanuatská republika je melanéský ostrovní stát ležící v Oceánii. Jeho souostroví tvoří přibližně 83 ostrovů, z nichž některé jsou dosud neobydlené. Nejvyšším vrcholem země je Tabwemasana se svými 1 879 m.n.m. Úředními jazyky jsou Bislama, angličtina a francouzština. Mezi největší ostrovy patří Espiritu Santo, Malakula, Tanna a Efate, kde se nachází i hlavní město Port Vila se 40 tisíc obyvateli. Každý z těchto ostrovů skrývá jedinečné přírodní i kulturní bohatství.

Vanuatu se kdysi nazývali i Nové Hebriddy. Svůj historický název získali v 18. století, kdy je objevil, mořeplavec James Cook. Později se na ostrov vydali britští a francouzští kolonizátoři. Koncem 20. století souostroví získalo nezávislost i nový název Vanuatu. Ostrovy v minulosti nechvalně proslavily tlupy kanibalů. I dnes můžeme velmi výjimečně potkat lidí, kteří jedli lidi.

Levné letenky na Vanuatu seženete velmi těžko, ale dá se to. Zaměřte se na nabídky leteckých společností, zejména: Qantas, Singapore Airlines, Fiji Airways, Air Vanuatu, Air Calin, Air New Zealand, Virgin Australia, Solomon Airlines a Air Niugini. Téměř vždy však letíte s dvěma, či třemi přestupy. Přímý let na Vanuatu z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Vanuatu

Port Vila

Port Vila je hlavním městem Vanuatu a je vstupním bodem na souostroví pro cestovatele z celého světa. Město leží na jižním pobřeží ostrova Efate v provincii Shefa. Žije v něm okolo 40 000 obyvatel, což je přibližně 65% z celkové populace provincie!

Port Vila je ekonomickým a komerčním centrem Vanuatu. Ve městě sídlí Universita Jižního Pacifiku a najdeme zde krásné kostely a různé jiné architektonické krásy. Je také obklopené fascinující přírodou.

Mezinárodní letiště je ve městě Bauerfield, vzdálené od hlavního města Port Vila deset minut.

Letenky na Vanuatu rezervujete z Prahy či Vídně. Stačí sledovat nabídky leteckých společností, zejména: Qantas, Singapore Airlines, Fiji Airways, Air Vanuatu, Air Calin, Air New Zealand, Virgin Australia, Solomon Airlines a Air Niugini. Téměř vždy však letíte s dvěma, či třemi přestupy. Přímý let na Vanuatu z našich končin neexistuje.

Užitečné info o Vanuatu

Počasí na Vanuatu

Kdy navštívit ostrovy Vanuatu? Nejvhodnější doba je v rozmezí od května do října. Tehdy budete mít konstantní teplotu přibližně 26 ° C a téměř žádný déšť. Měsíce od listopadu do dubna jsou teplejší (29 ° C), avšak deštivější a s možným výskytem cyklonů.

Jinak jde o celoroční destinaci a téměř neexistuje špatná doba pro návštěvu tohoto souostroví.

Cestovní doklady a víza Vanuatu

Čeští turisté potřebují k vstupu do země platný cestovní pas (minimálně 6 měsíců od vstupu do země).

Občané ČR nepotřebují k návštěvě Vanuatu vízum a po příletu mohou požádat o "visitors permit", který je opravňuje k pobytu v maximální délce 4 měsíců. Podmínkou je platný cestovní doklad, zpáteční letenka a dostatek finančních prostředků na pobyt.

Ceny na Vanuatu

Oficiálním platidlem na ostrovech je Vanuatské vatu (VUV).

Eura či dolary lze zaměnit přímo po příletu na letišti. Doporučujeme tak učinit zejména v bankách v hlavním městě Port Villa a Luganville, kde jsou nejlepší kurzy. Na letišti jsou směnárny otevřeny téměř nonstop, ale kurzy nepatří mezi výhodné.

Bankomaty najdete také jen v Port Vila a Luganville. V zemi lze používat i evropské platební karty, většinou s přirážkou ve výši 5%.

Aktuální čas na Vanuatu

Na Vanuatu je o deset hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Vanuatu

Očkování při vstupu do země není povinné. Doporučujeme však očkování na žloutenku A, B a břišní tyfus. Na některých místech hrozí nebezpečí malárie – je potřeba si vše předem ověřit na stránce Ministerstva zahraničních věcí .

Tipy, co třeba vidět a zažít na Vanuatu

10 zajímavostí o Vanuatu

1
Souostroví se nachází asi 1 750 km východně od severní Austrálie
2
Vanuatu je hornaté souostroví sopečného původu s úzkými pobřežními rovinami
3
Vanuatu se využívali zejména na pěstování bavlny, kávy a kokosu
4
Souostroví tvoří 83 malých ostrovů, z nichž je obydlených jen 65
5
Na ostrově Tanna existuje náboženské hnutí, které uctívá britského prince Philipa jako božskou bytost
6
Populace Vanuatu tvoří 273 tisíc lidí
7
První ostrov v skupině Vanuatu objevili Španělé, jmenuje se Espiritu Santo a událo se tak v roce 1606
8
Vanuatu má 3 úřední jazyky: Bislama, angličtina a francouzština
9
Mount Tabwemasana je nejvyšší hora ve Vanuatu a měří 1 879 m
10
Mezi volně žijící živočichy patří netopýři, suchozemští a mořští ptáci (více než 100 druhů), delfíni, velryby, mořské želvy a moroni.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)