Skip to main content

Levné letenky Punta Arenas

Chile - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Punta Arenas

Zajímavosti o Městě Punta Arenas

Punta Arenas je jedním z nejjižněji položených míst na světě, nachází se kousek pod 53. rovnoběžkou. O titul nejjižnějšího města soutěží s argentinským Ushuaia, které je jižněji, ale má méně obyvatel. Punta Arenas je nejjižnější město na zemi s výhledem na úžinu Magellan.

Obrovský rozmach zažilo během Kalifornské zlaté horečky, kdy sloužilo jako útočiště pro velké lodě a rychlé plachetnice. Ačkoliv význam tohoto přístavu se zmenšil po otevření Panamského průplavu, město dosáhlo ještě větší prosperity na počátku tohoto století jako centrum mezinárodního obchodu z Chile. Dnes je Punto Arenas velmi pestrý kulturní mix.

Potkáte tu anglické farmáře s ovcemi i usedlíky z řad portugalských námořníků. A v první řadě je to výborný výchozí bod pro návštěvu míst jako je Perito Moreno či národní park Torres del Paine. Levné letenky do Punta Arenas lze rezervovat I z našich končin. Budete však přestupovat nejméně dvakrát. Nejlepší letecké spojení nabízí španělská letecká společnost Iberia a lokální aerolinky.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Chile

Cestovní doklady a víza do Chile

Při vstupu do země se musíte prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost musí být až 6 měsíců od data plánovaného návratu ze země.

Počasí v Chile

Chile se dělí na několik regionů a k různým regionům přísluší i různé počasí. Hlavní město Santiago a střed země je ideální navštívit během září a listopadu, případně koncem února až dubna. Jižní oblasti jako například známý národní park Parque Nacional del Paine jsou příjemné v zimním období od prosince do března. Poušť Atacama nabízí konstantní teploty během celého roku, tedy horké dny a mrazivé noci.

Ceny v Chile

Oficiálním platidlem v Chile je chilské peso (CLP). Zaměnit peníze můžete ihned po příletu do země, směnárny akceptují euro i americké dolary. V zemi najdete dostatek bankomatů, ale najdete je primárně jen uvnitř bank. Akceptovány jsou všechny typy evropských platebních karet.

Chile je na poměry českých turistů poměrně drahou destinací. Za nejdražší lze považovat zejména stravování a ubytování. Množství nákladů lze ušetřit stravováním se na místních trzích, v domácích autentických restauracích a také finance ušetříte i cestováním dálkovými autobusy. Ubytování v Santiagu lze rezervovat už od 10 eur na osobu na noc.

Avšak často jde o ubytovny nebo apartmány se sdílenými místnostmi či postelemi. Tradiční ubytování v hotelu vyjde klidně 5 i 10-krát více. V pouličních stáncích lze koupit hlavní jídlo v přepočtu od 3 eur, večeře v restauraci vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národních parků v Chile stojí přibližně 2-3 eura. Chcete si půjčit auto v Chile? Udělejte si rezervaci a vyzvedněte si auto přímo po příletu na letiště.

Aktuální čas v Chile

V Chile je o 5 hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Chile

Před vstupem do země není povinné žádné očkování. Stačí si jen ohlídat povinné očkování, které jsou i v ČR. Pokud cestujete na Velikonoční ostrov, zvažte očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co vidět v Chile

10 zajímavostí o Chile

1
Nejstarší mumie na světě nepochází z Egypta ale z Chile
2
V roce 2017 se vyrobilo více než 5,8 milionu metrických tun mědi, což je více než dvojnásobek výroby v Peru
3
Místní obyvatelé historicky nahlásili tolik neidentifikovatelných objektů na obloze, že chilská vláda byla nucena spustit program na pozorování UFO
4
Téměř každý den v Chile dochází k zemětřesení, ale většina z nich je malá - největší se událo v roce 1960
5
Chile je nejdelší zemí na světě. Rozprostírá se na více než polovině Jižní Ameriky
6
Poušť Atacama patří mezi nejsušší místa na této planetě, některé její části ještě nikdy nezažili déšť
7
V Chile je přes 500 aktivních sopek
8
Chile je jednou z mála zemí na světě, kde hasiči nedostávají plat
9
Velikonoční ostrov patřící pod Chile jsou jedním z nejodlehlejších ostrovů na světě, který obývají lidé
10
Chile je druhým největším konzumentem chleba na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)