Skip to main content

Levné letenky Honiara

Šalamounovy Ostrovy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Honiara

Zajímavosti o Městě Honiara

Honiara je hlavní město Šalamounových ostrovů a leží na známém ostrově Guadalcanal. I přes malou rozlohu zde žijí desítky tisíc obyvatel. Město Honiara je téměř pro celý svět vstupním bodem do země.

Z ostrova Guadalcanal tedy povedou vaše další kroky na vybraný ostrov. Funguje zde zejména lodní doprava, avšak je poměrně dost nepravidelná a z časového hlediska je lepší využít vnitrostátní lety Solomon Airlines. Guadalcanal je nejvyspělejší ostrov souostroví. Jen zde nenajdete asfaltové silnice a větší množství výdobytků současnosti.

Mezinárodní letiště Šalamounových ostrovů se nachází ve městě Henderson. To je vzdáleno přibližně 11 km od hlavního města Honiara. Pravidelně sem létají linky z australského Brisbane a sousedních států. Při odletech se platí poplatek ve výši 40 australských dolarů. Levné letenky do města Honiara najdete jen velmi těžko.

Čas od času se však objeví dobrá multicity kombinace, díky které se dostanete za méně peněz i na toto souostroví. Sleduje akční nabídky společností Singapore Airlines nebo Virgin Atlantic.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Šalamounových ostrovech

Cestovní doklady a víza na Šalamounovy ostrovy

Při vstupu do země se budete muset prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. Víza na Šalamounovy ostrovy při turistické cestě nemusíte vyřizovat dopředu. Pracovníci imigračního oddělení vám je po příletu na letiště vydají, platí 90 dní.

Počasí na Šalamounových ostrovech

Šalamounovy ostrovy jsou známé velmi tropickým podnebím. To se vyznačuje vysokými denními teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu. Období dešťů trvá od listopadu do dubna. Nejlepší doba k návštěvě Šalamounových ostrovů je proto od května do října.

Ceny na Šalamounových ostrovech

Oficiálním platidlem na Šalamounových ostrovech je tzv. Dolar Šalamounových ostrovů (SBD). Ceny na Šalamounových ostrovech jsou poměrně vysoké. Nejlevněji vás vyjde stravování se v lokálních restauracích a ovoce na místních trzích.

Doprava je poměrně drahá.

Zdraví a očkování před cestou na Šalamounových ostrovů

Před vstupem do země není vyžadováno žádné speciální očkování. Obecně však při cestách do exotiky doporučujeme očkování proti hepatitidě typu A a typu B a rovněž vzít s sebou kvalitní repelent.

Tipy, co vidět a zažít na Šalamounových ostrovech

10 zajímavostí o Šalamounových ostrovech

1
Šalamounovy ostrovy sdílejí námořní hranice s Austrálií, Papuou-Novou Guineou, Novou Kaledonií (Francie) a Vanuatu
2
Země se skládá z šesti hlavních ostrovů a více než 900 menších ostrovů
3
Historie Šalamounových ostrovů začala prvním zalidněním ostrovů Papuánci před nejméně 30 000 lety
4
Šalamounovy ostrovy patří rozlohou mezi nejmenší země světa (29 tisíc kilometrů čtverečních)
5
Šalamounovy ostrovy jsou jedním z nejlepších světových míst na potápění
6
Angličtina je úředním jazykem, ale mluví jí jen 1-2% populace, zbytek mluví jedním ze 74 lokálních jazyků
7
Mount Popomanaseu je sopečná hora a nejvyšší hora Šalamounových ostrovů. Měří 2 335 metrů nad mořem
8
Od 1. ledna 2017 se počet obyvatel Šalamounových ostrovů odhadoval na 602 041 lidí
9
Šalamounovy ostrovy se skládají zejména ze sopečných ostrovů a korálových atolů
10
Po nezávislosti sousední Papuy-Nové Guineje od Austrálie v roce 1975 získali i Šalamounovy ostrovy samosprávu v roce 1976
Byly informace na této stránce užitečné?