Skip to main content

Levné letenky Kingston

Jamajka - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kingstonu

Zajímavosti o Kingstonu

Hlavní město Jamajky vás ohromí svou autentičností. Je také největším městem na ostrově a zároveň městem s největším počtem obyvatel - téměř jeden milion. Pokud letíte z Evropy, pravděpodobně přiletíte na letiště v Montego Bay, což je přibližně 130 kilometrů od Kingstonu, ale některé lety směřují i ​​do Kingstonu.

Silniční vzdálenost obou míst je přibližně 180 km, čemuž odpovídá asi 1,5 - 2 hodiny jízdy. Kingston má svou historii a má nádhernou a zachovalou koloniální architekturu. Kontrastně k tomu působí modernější čtvrti, velmi hustá doprava a ruch velkoměsta. Při návštěvě Kingstonu určitě nevynechejte přístav a pirátskou pevnost Port Royal. Nejnavštěvovanějším místem je muzeum Boba Marleyho. Levné letenky do Kingstonu lze rezervovat z Prahy a Vídně.

Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Přímý let na Jamajku z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Jamajce

Cestovní doklady a víza na Jamajku

Jamajská vláda před lety zrušila vízovou povinnost pro občany ČR. Na Jamajku tedy mohou čeští občané cestovat s platným cestovním pasem a bez víz se obejdou, jestliže jejich cesta nebude delší než 30 dní. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu.

Počasí na Jamajce

Pro Jamajku jsou typické celoročně velmi vysoké a stabilní teploty kolem 30 ° C. Od června do listopadu stoupá teplota vody až na 29ºC Lákadlem je velmi teplá voda v moři, která v období od června do listopadu stoupá až na 29ºC. Počasí bývá převážně horké a vlhké, ale směrem do vnitrozemí se mění na mírnější. Pokud nechcete, aby vám na dovolené pršelo, jednoduše se vyhněte období dešťů, které trvá od konce května do listopadu.

Ceny na Jamajce

Oficiálním platidlem je jamajský dolar (JMD). Doprava na Jamajce je tvořena zejména kvalitním a rozsáhlým systémem autobusů. Autobusem se dopravíte ve městě, ale i mezi jednotlivými městy. Jedna jízda autobusem stojí přibližně 20 Kč. Oblíbené jsou i taxíky, avšak o něco dražší - 80 Kč za kilometr.

Ve větších městech najdete směnárny a platit můžete i evropskými kartami VISA či MasterCard. V mnoha případech však neakceptují karty a při výběrech z bankomatů si dejte velký pozor na to, abyste nevybírali z falešného bankomatu, nebo se nestali obětí podvodu (SCAM).

Levné ubytování na Jamajce lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. Na Jamajce najdete levné ubytování v apartmánech, ale i luxusní hotely nejlepších značek z celého světa. Jedna noc v apartmánu vyjde od 250 Kčr na osobu, za noc v hotelu pro dva zaplatíte nejméně 2 000 Kč. Chcete si půjčit auto na Jamajce? Doporučujeme tak učinit předem a vyzvednout si ho po příchodu na letiště.

Aktuální čas na Jamajce

Na Jamajce je o šest hodin méně než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Jamajku

Před vstupem do země není vyžadováno žádné speciální očkování. Doporučuje se jen pohlídat všechna očkování, která jsou platná i na území ČR. V exotice doporučujeme se očkovat proti hepatitidě A a B, tyfu a tetanu.

Tipy, co vidět a zažít na Jamajce

10 zajímavostí o Jamajce

1
Jamajka patří do souostroví Velké Antily a s rozlohou 10 991 km2 je 3. největším ostrovem tohoto souostroví
2
Barvy na vlajce Jamajky jsou symbolem. Zelená barva reprezentuje naději, vegetaci a zemědělství, černá zase překonané těžkosti a ty, kterým bude nutné v budoucnosti čelit a žlutá znamená sluneční svit a přírodní zdroje
3
Sezóna hurikánů trvá na Jamajce od června do listopadu
4
7 Jamajka od roku 1962 není britskou kolonií, stala se nezávislým státem s parlamentní demokracií
5
Jamajka je známá svými doutníky. Nejznámější z nich jsou Macanudo, Royal Jamaica a Cifuentes
6
Oficiální jazyky země jsou dva: angličtina a patois. Jamajská angličtina kombinuje několik znaků britské i americké angličtiny
7
Podobně jako ostatní ostrovy v Karibiku, i Jamajka vznikla sopečnou činností
8
Nejvyšším vrcholem jamajských modrých hor Blue Mountains je Blue Mountain Peak s výškou 2265 m.n.m.
9
Na Jamajce převládají vyznavači protestantských náboženství
10
Na Jamajce se jezdí vlevo, podle anglického modelu
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)