Skip to main content

Levné letenky Bermudy

Bermuda - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bermud

Zajímavosti o Bermudách

Bermudy jsou ráj se 150 korálovými ostrovy v jinak prázdném centrálním Atlantiku. Jsou zámořským územím Velké Británie a od ostatních ostrovů Karibiku jsou poměrně dost izolované - od nejbližšího ostrova je to 1600 kilometrů. Jen 20 Bermudských ostrovů je osídlených! Pojmenování Bermudy skvěle sedí. Je to totiž takové nenucené pohodlí s dojmem formálnosti a stejně tak na vás budou tyto ostrovy působit. Bermudy poprvé začali nosit kdysi dávno vojáci britské armády.

Často jim totiž bývalo v tropech velmi horko a tak si kalhoty bez studu zkracovaly až nad kolena. Důstojníci tento postup nezakazují a později si sami zkracovaly své kalhoty. A tak jsou bermudy hitem dodnes. Známé pláže Bermud s růžovým pískem vás nikdy nepřestanou fascinovat a nabídnou vám odpočinek a potěšení.

Pokud milujete kriket, tenis či golf, budete ještě spokojenější. Levné letenky na Bermudy lze rezervovat i s odletem z Evropy. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Air Canada, Austrian Airlines, Air France / KLM či British Airways. Přímý let na Bermudy z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bermudách

Cestovní doklady a víza na Bermudy

Pro vstup na Bermudy nebudete potřebovat víza, budete však potřebovat platný cestovní pas. Jeho platnost by měla být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země.

Počasí na Bermudách

Bermudy se nacházejí na 32. rovnoběžce a proto je pro ně typické velmi příjemné a subtropické klima. Průměrná roční teplota je téměř 22 stupňů Celsia! Cestovat sem lze v podstatě kdykoliv, vyhněte se jedině období hurikánů - srpen až říjen.

Ceny na Bermudách

Oficiálním platidlem v zemi je Bermudský dolar. Důležitá informace je, že ho lze zaměnit 1: 1 k americkému dolaru.

Akceptovány jsou také evropské platební karty a platit kartou můžete jen v hotelích či restauracích. Ceny na Bermudách jsou poměrně vysoké. Zejména za stravování. Hlavní jídlo v běžné restauraci stojí i 25 dolarů. Pivo stojí 9-10 dolarů a láhev vody 2 dolary. Lístek na autobus (jednosměrný) stojí 4 dolary.

Hledáte levné ubytování na Bermudách? Doporučujeme zkontrolovat ceny a rezervovat přímo na Pelikánu. Chcete si pronajmout auto na Bermudách? Udělejte tak v předstihu a auto si vyzvedněte po příjezdu na letiště.

Aktuální čas na Bermudách

Na Bermudách je o pět hodin méně než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou na Bermudy

Před cestou na Bermudy není potřeba absolvovat žádné speciální očkování. Obecně však při cestě do exotiky doporučujeme očkování proti žloutence A a B a břišnímu tyfu.

Tipy, co vidět a zažít na Bermudách

10 zajímavostí o Bermudách

1
Bermuda je britské zámořské území a souostroví v severním Atlantiku
2
Bermudský trojúhelník je zrádná oblast, kde za mimořádných okolností zmizelo v minulosti několik lodí a letadel
3
Průměrná délka života je na Bermudách 81 let
4
Mezi hlavní export patří farmaceutické výrobky
5
Úředním jazykem Bermudských ostrovů je angličtina
6
Celková rozloha území bermud je 53 kilometrů čtverečních
7
V roce 1612 se Bermuda stala britskou kolonií, čímž se stala nejstarší zbývající britskou kolonií
8
Nejbližšími sousedy Bermús jsou Kanada na severu, Britské Panenské ostrovy, Portoriko, Dominikánská republika, Turks a Caicos a Bahamy na jihu a USA na západě
9
Kvůli nedostatku řek a studní se sladkou vodou se zachycuje dešťová voda, která se před pitím filtruje
10
V Bermudech je běžné, že se rodiny setkávají na Velký pátek, aby létali s podomácku vyrobenými draky
Byly informace na této stránce užitečné?