Skip to main content

Levné letenky Belize

Belize - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Belize

Zajímavosti o Belize

Ponáhľajte sa pomaly. Takého hesla sa držia v Belize. Krajina je pre mnohých útek z reality do raja. V tieni paliem si odpočiniete a vychutnáte drink pri pohľade na jachty, ako sa húpu na vlnách. Takýto relax by chcel zažiť asi každý z nás.

Belize je vyhľadávaná destinácia potápačov. Je to výborná možnosť osobne sa zoči-voči s úhormi, rajami a farebnými rybičkami najrôznejších druhov. Populárne sú najmä dve miesta: Ambergris Caye, ktorý sa nachádza aj na zozname 30 najlepších miest pre sólo cestovateľov. Druhým spomínaným je Great Blue Hole, čiže Veľká modrá diera. Tam si však treba dať pozor na žralokov.

Z Európy sa možno na Belize dostať veľmi lacno, priamy let na Belize z našich končín nerezervujete. Lacné letenky ponúkajú najmä spoločnosti American Airlines, KLM a Delta Air Lines.

Více Zobrazit méně

TOP města v Belize

Belize City

Belize City je najväčším mestom krajiny, hoci nie je hlavným mestom. Sídlia v ňom však všetky dôležité štátne inštitúci, spoločnosti či banky. Belize City bolo kedysi hlavným mestom Britského Hondurasu, v roku 1970 ho vláda presunula do Belmopanu.

Mesto má viac ako 80-tisíc obyvateľov. Je hlavným prístavom krajiny a tiež jej priemyselným a finančným centrom. V roku 1961 ho zasiahol silný hurikán Hattie a neskôr i hurikán Earl v roku 2016.

Mesto leží na troch hlavných kanáloch, ktoré prepája niekoľko mostov. Aj napriek modernizácii tu stále nájdete množstvo starých uličiek, ktoré sú lemované pôvodnými domami, kde máte pocit, že sa život zastavil v minulom storočí. Z hľadiska bezpečnosti sa pre turistov odporúča najmä severná časť Belize City.

Z hľadiska bezpečnosti sa pre turistov odporúča najmä severná časť Belize City. Táto časť mesta už na prvý pohľad pôsobí veľmi prosperujúco. Stretnete sa tu s modernými hotelmi pre turistov alebo kasínom.

Lacné letenky na Belize viete kúpiť aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky spoločností American Airlines, Delta Air Lines alebo KLM.

Užitečné info o Belize

Cestovní doklady a víza do Belize

Při vstupu do země se musíte prokázat platným cestovním pasem. Jeho platnost musí být ještě minimálně 6 měsíců po návratu.

Pokud se chystáte do země na déle než 30 dní, budete potřebovat víza. V opačném případě vám postačí i cestovní pas. Při vstupu do země se musíte prokázat zpáteční letenkou nebo dostatečnými finančními prostředky na návrat.

Počasí na Belize

Klima Belize je tropické a ovlivňujíhoi pasáty ze severovýchodu. Je to celoroční destinace, teplo a vlhko tu zažijete 365 dní v roce. Průměrná denní teplota během celého roku se pohybuje mezi 25-30 ° C.

Sever Belize je o něco sušší než jih. Tam může ročně spadnout až 4000 mm srážek.

Ceny na Belize

Oficiálním měnou v zemi je tzv. Belizský dolar. S eury tu velmi nepochodíte, při záměně peněz preferují výhradně americký dolar. Téměř ve všech obchodech, restauracích či obchodních domech zaplatíte i evropskými platebními kartami.

Ceny potravin a služeb v Belize City jsou poměrně vyšší než u nás. Za hlavní jídlo v pouličním stánku zaplatíte v přepočtu přibližně 5 eur. V restauraci je to zhruba třikrát tolik. Pivo stojí 2-3 eura, láhev vody méně než euro.

Hledáte levné ubytování na Belize? V zemi se můžete ubytovat i v levných apartmánech, ale v nabídce jsou i hotely ověřených světových značek. Ceny hotelů si můžete zkontrolovat také na stránce Pelikána.

Aktuální čas v Belize

V Belize je o sedm hodin méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Belize

Pro vstup do země nebudete potřebovat žádné speciální očkování. Při cestování do exotiky se však obecně doporučuje očkování proti žloutence typu A a B.

Pokud plánujete pobyt mimo známé turistické centra, upozorňujeme na zvýšené riziko nákazy horečkou dengue, střevními parazity či cholerou. Zvažte také očkování proti žluté zimnici.

Tipy, co je třeba vidět a zažít v Belize

10 zajímavostí o Belize

1
Mnoho turistů si myslí, že Belize je ostrov. Je to pevninský stát, ale množství ostrovů k němu také patří
2
Průměr 300 metrů, hloubka 125 metrů. To jsou rozměry obrovské podmořské díry s názvem Blue Hole
3
Hlavním městem se stal vnitrozemský Belmopan, který je lépe chráněn před hurikány. Žije v něm 16 tisíc obyvatel
4
Belize má více než 100 druhů korálů a 500 druhů ryb
5
Z Belize nejvíce vyvážejí mahagonové dřevo, citrusy, kukuřici a cukrovou třtinu
6
Belize prochází druhý největší korálový útes na světě
7
Kmeny Mayů stále žijí u hranic s Guatemalou
8
Belize má 450 ostrovů, jmenují se Caye
9
V Belize lze nalézt pozůstatky mayských osad
10
Jednou z největších lahůdek je potkan královský
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)